Alexander Walke, Felipe Caicedo
Brankár Salzburgu Alexander Walke vyráža loptu pred Felipem Caicedom z Lazia Rím počas prvého štvrťfinálového zápasu Európskej ligy, v ktorom taliansky tím na domácej pôde zvíťazil 4:2. Rím, 5. apríl 2018. Foto: SITA/AP.

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali na Emirates Stadium nad hráčmi CSKA Moskva 4:1 vo štvrtkovom prvom zápase štvrťfinále futbalovej Európskej ligy 2017/2018. Skóre otvoril v 9. min domáci Aaron Ramsey, už o šesť minút vyrovnal Alexander Golovin.

Arsenal znovu viedol zásahom Alexandra Lacazetteho z pokutového kopu. Ešte do polčasovej prestávky svoje druhé góly v zápase strelili Ramsey aj Lacazette. V druhej časti hry sa strelecky nepresadil ani jeden tím.

Atlético Madrid na vlastnom ihrisku zvíťazilo nad Sportingom Lisabon 2:0. Úvodný zásah strelil už po 23 sekundách Koke, na finálny rezultát upravil v 40. min francúzsky kanonier španielskeho klubu Antoine Griezmann.

Európska liga 2017/2018 – štvrťfinále

• prvé zápasy

Lazio Rím (Tal.) – RB Salzburg (Rak.) 4:2 (1:1)
Góly: 8. Lulič, 49. Parolo, 74. F. Anderson, 77. Immobile – 30. Berisha (z pok. kopu), 71. Minamino, rozhodoval: Hategan (Rum.)

Atlético Madrid (Šp.) – Sporting Lisabon (Portug.) 2:0 (2:0)
Góly: 1. Koke, 40. Griezmann, rozhodoval: Karasiov (Rus.)

Arsenal FC (Angl.) – CSKA Moskva (Rus.) 4:1 (4:1)
Góly: 9. a 28. A. Ramsey, 23. a 35. Lacazette (prvý z pok. kopu) – 15. Golovin, rozhodovali: Královec (ČR) – Slyško (SR), Nádvorník (ČR)

RB Lipsko (Nem.) – Olympique Marseille (Fr.) 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ T. Werner, rozhodoval: Undiano Mallenco (Šp.)