Kobe bryant

LOS ANGELES 27. februára (WEBNOVINY) – Zlomeným nosom zaplatil Kobe Bryant za posun na čelo historickej tabuľky strelcov Zápasov hviezd basketbalovej NBA.

V nedeľňajšom stretnutí v Orlande nastrieľal do koša výberu Východnej konferencie 27 bodov a s celkovo 271 bodmi predbehol Michaela Jordana (262).

Nezastavila ho ani situácia z tretej štvrtiny, keď mu Dwyane Wade v snahe vyraziť loptu z rúk zasiahol tvár.

Z nosa sa mu pustila krv, ale rozohrávač Los Angeles Lakers sa postavil na čiaru trestného hodu a oba pokusy premenil. Ešte aj v štvrtej štvrtine odohral osem minút a prispel k víťazstvu Západu 152:149.

Až po zápase sa ukázalo, že Wade zlomil Bryantovi nos.

„Prvé vyšetrenie počítačovou tomografiou odhalilo fraktúru nosa. V utorok absolvuje ďalšie testy,“ prezradil hovorca Lakers John Black. Lekári rozhodnú, či Bryant nastúpi v stredajšom zápase proti Minnesote.

V nedeľu sa v losangeleskom Staples Center predstaví práve Wadeovo Miami. Rozohrávač Heat sa ani nepokúšal o ospravedlnenie, sám bol údajne dvakrát terčom Bryantových nečistých zákrokov v predchádzajúcom priebehu 61. Zápasu hviezd.

Obrazom: To najlepšie z NBA All-Star Game 2012

NBA All Star 2012
LeBron James (6) z Miami Heat reaguje počas 61. Zápasu hviezd zámorskej basketbalovej NBA v Amway Center v Orlande. Foto: SITA/AP

Zľava: Dwyane Wade (3) z Miami Heat skóruje po vyhratom súboji s Russellom Westbrookom (0) z Oklahoma City Thunder počas 61. Zápasu hviezd zámorskej basketbalovej NBA v Amway Center v Orlande. Foto: SITA/AP
Basketbalista Dwyane Wade (3) skóruje počas 61. Zápasu hviezd zámorskej basketbalovej NBA v Amway Center v Orlande. Foto: SITA/AP
Basketbalisti Dwight Howard (12) z Orlanda Magic a Dwyane Wade (3) z Miami Heat komunikujú počas 61. Zápasu hviezd zámorskej basketbalovej NBA v Amway Center v Orlande. Foto: SITA/AP
Kevin Love (42) z tímu Minnesota Timberwolves skóruje počas 61. Zápasu hviezd zámorskej basketbalovej NBA v Amway Center v Orlande. Foto: SITA/AP

„Samozrejme, že som nebažil po jeho krvi, jednoducho som ho fauloval. Pred tým mal Kobe dva fauly na mňa, takže mu ešte jeden dlhujem,“ komentoval Wade.