Video: K útoku na policajnú akadémiu v Bogote sa prihlásili ľavicoví povstalci

Bogota, útok
Muž nosí krídla s nápisom "S.O.S. Naozajstný mier" pred budovou policajnej akadémie v Bogote, ktorý si minulý týždeň vyžiadal 21 obetí.

BOGOTA 21. januára (WebNoviny.sk) – K útoku na policajnú akadémiu v Bogote, ktorý si minulý týždeň vyžiadal 21 obetí, sa prihlásila ľavicová povstalecká skupina Národná oslobodzovacia armáda (ELN).

Ústredné velenie povstalcov v pondelkovom stanovisku uviedlo, že útok bol odpoveďou na bombardovanie ich tábora zo strany armády počas nedávno skončeného jednostranného prímeria, ktoré ELN vyhlásila počas Vianoc.

Velitelia zároveň vyzvali prezidenta Ivána Duqueho, aby pokračoval v mierových rokovaniach a vyhol sa tak ďalšiemu krviprelievaniu. Duque po útoku požiadal Kubu, aby zatkla desiatich vyjednávačov ELN žijúcich na ostrove, pretože „celej Kolumbii je jasné, že ELN v skutočnosti netúži po mieri„.

Tisíce Kolumbijčanov oblečených v bielom vyšli v nedeľu do ulíc Bogoty, aby protestovali proti terorizmu. Útok na policajnú akadémiu v Bogote si vo štvrtok vyžiadal 21 obetí a desiatky zranených. Bol to najkrvavejší útok v Kolumbii za posledných 15 rokov.

https://www.youtube.com/watch?v=g3Nf4ldL5kg;t=53s

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iván Duque