Nba
Carmelo Anthony z New York Knicks strieľa proti protihráčom z Atlanty. Foto: SITA/AP

CHICAGO 17. novembra (WEBNOVINY) – V basketbalovej NBA došlo už aj na Indianu, ktorá sa do sobotňajšieho súboja v Chicagu pýšila bilanciou 9 – 0. Bulls si v priebehu stretnutia dvoch výsostne defenzívne ladených tímov neočakávane utvorili aj 33-bodový náskok a zvíťazili 110:94.

Plnokrvný výkon predviedol kľúčový muž kolektívu Derrick Rose, ktorý premenil šesť z jedenástich trojkových pokusov. „Boli jednoducho aktívnejší a my sme na to nevedeli reagovať. A treba priznať, že našou obranou sme im to príliš nesťažovali,“ dal po prvej prehre v ročníku veci na pravú mieru pivot David West.

Clevelandský líder Kyrie Irving odštartoval súboj vo Washingtone iba dvoma bodmi za celú prvú štvrtinu, ale v zostávajúcom čase vrátane predĺženia ich pridal 39 a vyrovnal si osobné strelecké maximum. Newyorské domáce trápenie pokračuje, Knicks prehrali v Madison Square Garden piaty duel po sebe – tentoraz s Atlantou vysoko 90:110.

Brooklyn nebol ľahkou korisťou

Oklahomský Serge Ibaka doskočil v Milwaukee rovných dvadsať lôpt – a ako bonus pridal 15 bodov v útoku. „V podkošovom priestore nám všetko krásne čistí – doskakuje, blokuje. Potrebujeme od neho, aby hral vždy práve takto,“ pochválil španielskeho reprezentanta spoluhráč Kevin Durant, keď sa obaja radovali z víťazstva 92:79

Brooklynčania napriek absencii zranených Paula Piercea, Kevina Garnetta, Andreja Kirilenka, Brooka Lopeza a Derona Williamsa neboli ľahkou korisťou pre losangeleských Clippers, ktorí ich síce zdolali 110:103, ale poriadne sa vytrápili. Hosťujúci Nets viedli v Staples Center aj o jedenásť bodov a domáci mali čo robiť, aby nezostali v hanbe. „Otočili sme nepriaznivý vývoj, z čoho mám radosť. Nie však zo 17 stratených lôpt a 16 útočných doskokov súpera, ktoré sa nám dnes takmer stali osudnými,“ utrel si z čela pot tréner Clippers Doc Rivers.

Miami vyhralo tretíkrát v rade

Obhajcovia prvenstva z Miami zdolali aj vďaka 30 bodom LeBrona Jamesa Charlotte 97:81. James hral 32 minút a z poľa premenil 13 z 18 pokusov. Miami vyhralo tretíkrát v rade a šiestykrát z posledných siedmich duelov. Bobcats zdolali Heat už trinástykrát v rade.

Vedenie zámorskej basketbalovej NBA suspendovalo na jedno stretnutie hráča Miami Heat Maria Chalmersa. Dôvodom je jeho nedovolený atak do hlavy Nemca Dirka Nowitzkého v službách Dallas Mavericks. Chalmers sa nepredstavil v sobotňajšom meraní síl proti Charlotte Bobcats. Chalmers udrel Nemca do hlavy vo štvrtej štvrtine piatkového súboja, v ktorom Miami zdolalo Dallas 110:104.

Bryant po siedmich mesiacoch trénoval s Lakers

Kobe Bryant sa po siedmich mesiacoch vrátil do tréningového procesu basketbalistov Los Angeles Lakers. „Strieľal na kôš, aj keď v podstate sám a v menšej permanencii. Skôr či neskôr bude v poriadku. Samozrejme, ešte nie je v stopercentnom stave, ale vidieť ho na palubovke – už to pomáha,“ prezradil ESPN spoluhráč Xavier Henry.

V súťažnom dianí absentuje 35-ročný strieľajúci rozohrávač Bryant od 12. apríla, keď si pretrhol ľavú achilovku, podstúpil operačný zákrok a dlhú rehabilitáciu. Na prvý zápas v sezóne 2013/2014 by mal nastúpiť o dva až tri týždne. Lakers sa bez ich kľúčového hráča nedarí, v Západnej konferencii im s bilanciou 4 víťazstvá – 7 prehier patrí až 13. priečka.