Marcel Hossa
Marcel Hossa Foto: facebook.com/dinamoriga

MOSKVA 26. februára (WEBNOVINY) – Slovenskí reprezentanti Marcel Hossa a Marcel Haščák si pripísali na svoje konto po jednom góle v stredajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy. Aj vďaka dvom presným zásahom útočníkov spod Tatier zvíťazilo Dinamo Riga na svojom ľade nad chorvátskym Medveščakom Záhreb presvedčivo 5:1, hoci hostia od druhej minúty viedli gólom Kanaďana Lingleta.

Hokejisti Slovana vyhrali nad Dinamom Minsk 4:3 po samostatných nájazdoch a stále živia matematickú šancu na postup do play-off. O víťazstve „belasých“ rozhodol obranca Martin Štajnoch.

Obrazom: Slovan porazil po nájazdoch DInamo Minsk

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:
Traktor Čeľabinsk – Dinamo Moskva 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Góly: 26. A. Kosticyn, 38. Čistov, 53. Glinkin – 26. Jalasvaara, 38. Glazačev, 42. Riazancev, 45. Cvetkov, 60. Pestuško

Salavat Julajev Ufa – Torpedo Nižnij Novgorod 2:1 po predĺžení (0:1. 1:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 27. Pihlström, 62. D. Makarov – 2. Paršin

Slovan Bratislava – Dinamo Minsk 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 5. Radivojevič (Ölvecký, J. Brejčák), 23. Šatan (Radivojevič, Bližňák), 56. Ölvecký, rozhodujúci sam. nájazd: Štajnoch – 9. Irgl (Krajíček, Surový), 39. Surový, 43. Materuchin (Kaľužnyj, L. Krajíček)

Metallurg Magnitogorsk – Viťaz Podoľsk 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Góly: 26. Soloduchin, 35. Berďukov

Ak Bars Kazaň – Neftechimik Nižnekamsk 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)

Góly: 7. a 13. Obuchov, 17. Tereščenko, 28. K. Petrov, 34. Stapleton, 48. Pesonen, 54. Varnakov – 10. a 11. Polygalov, 45. P. Koukal

Severstaľ Čerepovec – HC Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 8. a 47. Černov, 33. a 60. Nikoncev – 21. Smoleňák

Lokomotiv Jaroslavľ – Avtomobilist Jekaterinburg 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Góly: 28. Gonkov, 30. E. Galimov, 35. Platt, 46. Holös, 60. Averin – 1. Simakov, 23. Deveaux, 42. Viklund

Atlant Mytišči – Barys Astana 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly: 7. a 19. Šmejlov, 8. a 49. I. Radulov, 45. Arťuchin – 21. N. Dawes

CSKA Moskva – Spartak Moskva 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 25. Neprjajev, 50. I. Filppula – 36. T. Wandell

SKA Petrohrad – Avangard Omsk 4:5 po predĺžení (0:2, 1:1, 3:1 – 0:1)

Góly: 21. R. Červenka, 42. V. Tichonov, 47. A. Ponikarovsky, 60. P. Thoresen – 1. S. Kosticyn, 18. S. Kalinin, 23. Berdnikov, 57. Perežogin, 63. Širokov (Š. RUŽIČKA)

Dinamo Riga – Medveščak Záhreb 5:1 (0:1, 2:0, 3:0)

Góly: 32. MARCEL HOSSA, 37. Bukarts, 48. MARCEL HAŠČÁK, 54. Ozolinš, 59. Darzinš – 2. Linglet

HC Lev Praha – Donbass Doneck 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Góly: 1. Azevedo, 5. Jaakola, 19. P. Vrána, 33. Thornberg – 14. Bartulis