Serie A, Ronaldo
Cristiano Ronaldo z tímu Juventus počas futbalového zápasu medzi Juventusom FC a AS Rímom v zápase najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A v Turíne, 22. decembra 2018. Foto: SITA/AP

RÍM 22. decembra (WebNoviny.sk) – Inter Miláno len remizoval v sobotňajšom stretnutí 17. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A na ihrisku Chieva Verona 1:1. „Nerazzurri“ dostal do vedenia presným zásahom v 39. minúte Chorvát Ivan Perišič, v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal Sergio Pellissier. Slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar odohral v drese Milánčanov celý duel.

Taliansky klub SSC Neapol v základnej zostave so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom zvíťazil nad Spalom tesne 1:0 gólom obrancu Raula Albiola. Hamšík s kapitánskou páskou na ruke odohral celý zápas. Samuel Mráz z Empoli sa pri prehre svojho tímu v súboji so Sampdoriou (2:4) na ihrisko nedostal. Fiorentina zvíťazila na San Sire nad AC Miláno 1:0, Dávid Hancko presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Lazia Rím zvíťazili nad Cagliari 3:1. Rimania položili základy svojho triumfu už v prvom polčase. V ňom im dvojgólové vedenie zabezpečili Sergej Milinkovič-Savič a Francesco Acerbi. V 67. minúte navyše pridal ďalší gól aj Senad Lulič. Domáci gólman Strakosha prišiel o čisté konto až v 93. minúte, keď ho prekonal Joao Pedro.

Vedúci Juventus rovnako nezaváhal a v šlágri sobotňajšieho programu zdolal AS Rím na vlastnom ihrisku najtesnejším rozdielom 1:0. O jediný gól obhajcu titulu sa postaral v 35. min útočník Mario Mandžukič. „Stará dáma“ ostáva na čele tabuľky o osem bodov pred druhým Neapolom.

Empoli – Sampdoria 2:4 (1:1)
Góly: 11. Pasqual (z pok. kopu), 79. Caputo – 88. a 90.+ Caprari, 41. Gaston Ramirez, 69. Quagliarella
Samuel Mráz (Empoli) sedel na lavičke náhradníkov

FC Janov – Atalanta 3:1 (1:0)
Góly: 45. Toloi (vlastný), 67. Lazovič, 89. Piatek – 55. Zapata (z pok. kopu), ČK: 82. Palomino (po druhej ŽK) a 90.+ Toloi (obaja Atalanta)

Neapol – Spal 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ Albiol