Oliver Giroud, FC Chelsea
Oliver Giroud z FC Chelsea, vľavo, hlavičkuje počas zápasu Európskej ligy proti bieloruskému BATE Borisov. 9. november 2018 Foto: SITA/AP

LONDÝN 9. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Chelsea po tesnom víťazstve na trávniku BATE Borisov (1:0) oslavujú postup do vyraďovacej fázy Európskej ligy. Triumf u Bielorusov je pre nich štvrtým po sebe v rámci zápasov druhej najvyššej európskej klubovej súťaže.

V Európskej lige nestratili ani bod

Na svojom konte majú Londýnčania 12 bodov a spolu s Red Bullom Salzburg, Dinamom Záhreb a Eintrachtom Frankfurt patria medzi štvoricu tímov, ktoré ešte nestratili v tohtoročnej edícii EL ani bod.

Spokojný napriek tomu nebol kouč anglického tímu Maurizio Sarri. Hostia sa viackrát v zápase triasli o výsledok. Domáci počas zápasu až tri razy nastrelil konštrukciu bránky, vrátane jedného neúspešného pokusu v nadstavenom čase.

„Nehrali sme dobre. Prvý polčas sa mi z našej strany nepáčil. Boli sme príliš pomalí. Ťažko sme sa dostávali do nebezpečných situácií. Po zmene strán sa to otočilo a prvých 25 minút sme boli jednoznačne lepší. Posledná štvrťhodina z našej strany však tiež nebola práve ukážková,“ povedal Talian v pozápasovom interview. „Najlepší na tomto zápase je pre nás výsledok. Vzhľadom na podmienky tu nebolo jednoduché hrať,“ doplnil Sarri.

Prvé miesto v skupine nemajú garantované

Anglický tím spasil gól Oliviera Girouda v 52. minúte. Pre francúzskeho útočníka mal presný zásah veľký význam. Gólovo sa totiž v klubovom drese presadil po 794 minútach pauzy. Gólové suchoty aktuálneho majstra sveta sa pritom začali už v máji.

„Zrejme som len postrádal vyššiu efektivitu a občas mi chýbalo aj trochu šťastia. V takýchto situáciách musíte na sebe tvrdo pracovať a veriť si,“ povedal k svojmu presnému zásahu Giroud. „Som zaňho rád. Je pre nás dôležitý a každý útočník potrebuje skórovať, aby nabral potrebné sebavedomie,“ ohodnotil Francúzov výkon Sarri.

Chelsea má istotu postupu do play-off, avšak stále nemá garantované prvé miesto v L-skupine. To si môže vybojovať už v zápase proti PAOK Solún, ktorý sa odohrá 29. novembra na Stamford Bridge. Na definitívne prvenstvo potrebuje získať aspoň bod.