Lazio Rím, Taliansky superpohár
Hráči Lazia Rím s trofejou po triumfe v Talianskom superpohári, v ktorom zdolali Juventus 3:2. Rím, 13. august 2017. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 14. augusta o 9:09

RÍM 13. augusta (WebNoviny.sk) – Taliansky superpohár v nedeľu nečakane získali futbalisti rímskeho Lazia, ktorí zdolali úradujúceho majstra Juventus Turín 3:2 v dramatickom zápase na Olympijskom štadióne v Ríme.

„Zápas sme si zaslúžili prehrať, aj keď sme boli blízko k obratu a predĺženiu. Juventus nemôže hrať s takou mentalitou, akú ukázalo prvých 50-60 minút,“ citoval portál football-italia.net hráča „starej dámy“ Paula Dybalu, ktorý dvoma gólmi v závere odpovedal na vedenie Lazia po presných zásahoch Cira Immobileho.

Posledné slovo mal v tretej minúte nadstaveného času striedajúci Alessandro Murgia. „Z našej strany to bol hrozný výkon, Lazio si víťazstvo zaslúžilo,“ komentoval tréner turínskeho tímu Massimilliano Allegri.

Oveľa spokojnejší bol jeho náprotivok na lavičke Rimanov Simone Inzaghi, ktorý povedal, že „mužstvo pracovalo od 4. júla, lebo chcelo odplatu za prehru vo finále Talianskeho pohára.“ K stretnutiu pre televíznu stanicu Rai Uno dodal: „Bohužiaľ, tieto zápasy sa neskončia – kým sa neskončia. Spravodlivosti však za 95 minút bola učinená zadosť. Museli sme byť odmenení za naše úsilie.“

Rímske mužstvo triumfovalo nad Juventusom prvý raz od roku 2013, po desiatich súťažných zápasoch. Lazio vyhralo Taliansky superpohár po štvrtýkrát, rekordérmi sú Juventus a AC Miláno so ziskom siedmich trofejí.

Výsledok – Taliansky superpohár:

Juventus Turín – Lazio Rím 2:3 (0:1)
Góly: 85. a 90.+ Dybala (druhý z pok. kopu) – 32. a 54. Immobile (druhý z pok. kopu), 90.+ Murgia