John Isner
Americký tenista John Isner počas zápasu na turnaji ATP Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami.

MIAMI 27. marca (WebNoviny.sk) – Srbský tenista Novak Djokovič bude chýbať vo štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Masters 1000 Miami Open presented by Itaú v americkom Miami. Svetová jednotka prekvapujúco nestačila v osemfinále na Španiela Roberta Bautistu-Aguta (22.) a prehrala za 2:29 h 1:6, 7:5, 6:3.

Bautistovi-Agutovi pomohol dážď

Španielskemu tenistovi pomohla dažďová prestávka. Za stavu 6:1 a 5:5 sa približne 40 minút nehralo. V dohrávke si síce Djokovič vybojoval brejkbal na 6:5, ale nevyužil ho. Bautista-Agut sa dostal do rytmu a otočil zápas vo svoj prospech. Djokovič celkovo mizerne premieňal svoje šance.

Zverenec Mariána Vajdu využil iba 4 z 13 brejkových príležitostí, čo je 31-percentná úspešnosť. Čoskoro 31-ročný Španiel nevyhral nad o rok starším Djokovičom po prvý raz, tento rok ho už raz zdolal v troch setoch – v semifinále na turnaji v Dauhe, kde napokon dokráčal k celkovému triumfu.

Djokovič vstupoval do turnaja v Miami ako jeho 6-násobný šampión. Rekordnou siedmou trofejou by sa posunul pred Američana Andreho Agassiho, ktorý kedysi v Key Biscayne tiež šesťkrát zdvihol nad hlavu víťaznú trofej.

Isner „vypálil“ 17 es a ovládol tajbrejky

„Gratulujem súperovi k veľkému comebacku do zápasu. Je to solídny hráč, ale takýto zápas som nemal prehrať. Mal som toľko možností a premrhal som ich. Tak to potom dopadne, keď nevyužijete svoje šance,“ povedal Novak Djokovič, cituje ho oficiálny portál ATP.

„Hral som agresívnejšie ako zvyčajne a maximálne som sa koncentroval na každú loptičku pred svojím servisom, ale aj pred returnom. Kľúčom k úspechu bol začiatok druhého setu, keď sa mi podarilo spomaliť rozbehnutého súpera a držať s ním krok,“ zhodnotil Bautista-Agut.

Jeho súperom vo štvrťfinále bude americký obhajca titulu John Isner. Nasadená sedmička zdolala Brita Kyla Edmunda (19.) vo dvoch tajbrejkoch 7:6 (5), 7:6 (3).

Isner zahral 17 es a vyhral až 81% bodov po svojom prvom podaní, ktoré skončilo v kurte. Americký dlháň potvrdil, že je majster tajbrejkov. Na tohtoročnom turnaji na Floride vyhral zo šiestich setov až päť v „skrátenej hre“.

Miami – dvojhra – 4. kolo (osemfinále)

• utorňajšie výsledky

Roberto Bautista-Agut (Šp.-22) – Novak Djokovič (Srb.-1) 1:6, 7:5, 6:3
Kevin Anderson (JAR-6) – Jordan Thompson (Aus.) 7:5, 7:5
John Isner (USA-7) – Kyle Edmund (V. Brit.-19) 7:6 (5), 7:6 (3)
Denis Shapovalov (Kan.-20) – Stefanos Tsitsipas (Gréc.-8) 4:6, 6:3, 7:6 (3)
Borna Čorič (Chor.-11) – Nick Kyrgios (Aus.-27) 4:6, 6:3, 6:2
Félix Auger-Aliassime (Kan.) – Nikoloz Basilašvili (Gruz.-17) 7:6 (4), 6:4
Frances Tiafoe (USA-28) – David Goffin (Belg.-18) 7:5, 7:6 (6)

• zostávajúci program

Daniil Medvedev (Rus.-13) – Roger Federer (Švaj.-4) – zápas presunuli na stredu

Miami – dvojhra – štvrťfinále

• zhora podľa „pavúka“

Roberto Bautista-Agut (Šp.-22) – John Isner (USA-7)
Félix Auger-Aliassime (Kan.) – Borna Čorič (Chor.-11)
Kevin Anderson (JAR-6) – víťaz zápasu Daniil Medvedev (Rus.-13) – Roger Federer (Švaj.-4)
Frances Tiafoe (USA-28) – Denis Shapovalov (Kan.-20)

Viac k osobe Borna ČoričDenis ShapovalovFelix Auger-AliassimeFrances TiafoeJohn IsnerKevin AndersonNovak DjokovičRoberto Bautista-AgutRoger Federer