Srb Novak Djokovič zvíťazil po štvrtý raz v Indian Wells a vyrovnal rekord Rogera Federera na tomto podujatí. Foto: SITA/AP

INDIAN WELLS 23. marca (WEBNOVINY) – Srb Novak Djokovič sa stal štvrtýkrát v kariére víťazom tenisového turnaja v Indian Wells a vyrovnal rekord Rogera Federera na tomto púštnom podujatí.

V nedeľu si poradil vo finále práve so Švajčiarom za 137 minút 6:3, 6:7 (5) a 6:2 a obhájil vlaňajší titul. Djokovič si prevzal päťdesiatu turnajovú trofej, čím sa dostal pred svojho súčasného trénera Borisa Beckera na 11. miesto historických tabuliek.

Federer úspech s číslom 85 nepridal. V 38. vzájomnom súboji so srbskou svetovou jednotkou ťahal za kratší koniec osemnástykrát. Djokovič oplatil Federerovi prehru z nedávneho turnaja v Dubaji, tento rok vyhral druhé podujatie po grandslamovom Australian Open. „Som na vrchole kariéry a robím všetko preto, aby som sa na ňom udržal čo najdlhšie. Chcem získať čo najviac titulov. Zdolať Rogera je vždy výzva a je jedno na akom povrchu,“ povedal Djokovič.

V prvom sete sa podaril Djokovičovi brejk na 4:2, v druhom viedol rovnakým pomerom a mal brejkbol. Vtedy Federer zahral pár dobrých loptičiek, v ďalšej hre zobral súperovi servis a set sa rozhodol v tajbrejku, v ktorom zahral Srb tri dvojchyby. V treťom dejstve viedol Djokovič 2:0, ale Federer vyrovnal. Svetovú jednotku to rozzúrilo, rozbil raketu a v ďalšom priebehu už nepovolil súperovi ani gem. Federer robil v rozhodujúcich chvíľach veľa nevynútených chýb.