Video: Bugár má podpisy na kandidatúru na prezidenta, na kampaň neplánuje minúť 500-tisíc eur

Prezidentské voľby: Bugár odovzdal hárky s podpismi
Kandidát na prezidenta SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár počas tlačovej besedy k odovzdaniu petičných hárkov s podpismi na kandidatúru na post prezidenta SR v Národnej rade Slovenskej republiky. Bratislava, 14. január 2019. Foto: SITA/Braňo Bibel.

BRATISLAVA 14. januára (WebNoviny.sk) – Podpredseda Národnej rady SR a predseda strany Most-Híd Béla Bugár odovzdáva petičné hárky s podpismi 34 656 voličov na kandidatúru na post prezidenta SR. Ako uviedol v pondelok na tlačovej besede, podpisy spolu s jeho tímom začali zbierať v lete.

„Ďakujem tým, ktorí sa podpísali, aj tým, ktorí pomáhali podpisy zbierať,“ uviedol s tým, že už od septembra chodí po regiónoch Slovenska a robí prezidentskú kampaň. „Je dôležité, aby tí, ktorí kandidujú, informovali o právomociach prezidenta SR. Prezidentské právomoci sú dôležité,“ uviedol.

Prezident musí mať skúsenosti

Bugár je presvedčený, že Slovensko už dozrelo a ľudia sa nepýtajú, kto je akej národnosti, ale čo robil, aké sú jeho vízie v rámci SR, aby každý občan vedel, čo môže očakávať.

„Dôvodom je aj to, že Európa aj Slovensko prežívajú turbulentné obdobie, vznikajú tu napätia. Prezident musí mať skúsenosti, musí hlavne spájať a musí byť prezidentom všetkých, spolupracovať aj s ľavou, aj s pravou stranou politického spektra,“ odôvodnil svoje rozhodnutie kandidovať predseda Mosta-Híd.

Má otvorený transparentný účet

Podľa Bugára budúci prezident bude musieť byť vlajkonosičom v napätých situáciách. „Mojím cieľom je urobiť čo najlepší výsledok,“ dodal.

Prezidentské voľby 2019 na Slovensku

Bugár má otvorený transparentný účet, na ktorom bolo podľa jeho slov spolu vyzbieraných 210 tisíc eur, ktoré tvoria jeho finančné zdroje aj dary. Priblížil, že neplánuje na kampaň minúť 500-tisíc eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Béla Bugár
Firmy a inštitúcie Most-Híd