Karim Bellarabi
Karim Bellarabi (38) strieľa do siete Borussie Dortmund najrýchlejší gól v histórii Bundesligy a posiela Leverkusen do vedenia. Foto: SITA/AP

BERLÍN 23. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Dortmundu prehrali v úvodnom kole nemeckej I. bundesligy, keď v sobotňajšom zápase prekvapujúco podľahli na domácom ihrisku Bayeru Leverkusen 0:2. Domácu defenzívu zaskočil Bellarabi gólom už vo 9. sekunde, víťazstvo hostí spečatil v nadstavenom čase druhého polčasu Kiessling.

Bellarabi vytvoril nový bundesligový rekord v rýchlosti strelenia gólu od úvodného výkopu, keď na jeho pokus nedokázal brankár Mitchell Langerak zareagovať. Doterajší rekord držali s jedenástimi sekundami Ulf Kirsten, Giovane Elber a Paul Freier.

O sekundu dlhšie trvalo streliť gól Adamovi Szalaiovi a Dirkovi Zanderovi, po trinástich sekundách hry to dokázal Lothar Matthäus. Zaujímavosťou je, že Karim Bellarabi počas svojho prvého pôsobenia v Leverkusene v období rokov 2011 až 2013 neskóroval v bundeslige ani raz, teraz sa mu to podarilo už po pár sekundách.

Hráči Hannoveru si poradili v domácom zápase s mierne favorizovaný FC Schalke 04 2:1. Hostia síce viedli od úvodu druhého dejstva gólom holandského útočníka Klaasa-Jana Huntelaara, ale domáci odpovedali o dvadsať minút dvoma presnými zásahmi v rozpätí troch minút. Presadili sa Edgar Prib a Joselu.

Tri body doma zostali aj vo Frankfurte, kde si miestny Eintracht poradil s Freiburgom (1:0) v základnej zostave aj s naturalizovaným Slovákom Karimom Guédém. Rodený Nemec s togskými koreňmi hral do 72. minúty. Zvíťazil aj Hoffenheim, na ktorý nestačil Augsburg (0:2). Hertha Berlín doma len remizovala s Werderom Brémy 2:2, slovenský kapitán „starej dámy“ Peter Pekarík odohral celý zápas.