Veterán a rekordér Kasai túži po zlate, na ZOH 2018 nechce byť len do počtu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Noriaki Kasai
Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai. Foto: archívne, SITA/AP.

PJONGČANG 9. februára (WebNoviny.sk) – Japonský skokan na lyžiach Noriaki Kasai 8. štartom na ZOH utvorí nový rekord, nechce sa však len zúčastniť.

„Túžim získať zlato, taký je môj cieľ. Zatiaľ sa mi nepodarilo splniť ho,“ povedal 45-ročný veterán, ktorý ponesie vlajku krajiny vychádzajúceho slnka na piatkovom slávnostnom otvorení v juhokórejskom Pjongčangu.

Prelink

Kasai debutoval pod piatimi kruhmi vo francúzskom Albertville v roku 1992, odvtedy ani raz nechýbal. Pred štyrmi rokmi v Soči získal striebro na veľkom mostíku iba 1,3 bodu za Poliakom Kamilom Stochom a bronz v tímovej súťaži, ktorým nadviazal na druhé miesto z pretekov družstiev v nórskom Lillehammeri 1994.

„Je jedným z mojich najväčších vzorov a legendou nášho odvetvia. Je úžasné, že vo svojom veku ešte súťaží na takejto úrovni. Ak mu sadnú podmienky a predvedie optimum, nič ho nezastaví, nepochybne má šancu na medailu,“ vyhlásil nórsky rival Daniel-André Tande, ktorý sa narodil v roku Kasaiovho premiérového olympijského kovu.

Keď sa v roku 1972 narodil v Šimokawe samotný Kasai, Sapporo hostilo zimné olympijské hry. Japonec nedávno v interview pre The Japan Times vyhlásil, že ak práve Sapporo získa právo usporiadať ZOH 2026, o ktoré sa uchádza, nedbal by pokračovať až dovtedy. V tom čase by mal takmer 54 rokov. Dejisko zvolia v roku 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Noriaki Kasai