Velez-Zuzulová dostihla Sagana, je opäť Športovcom mesiaca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Veronika Velez Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová vyhrala slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Flachau. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. februára (WebNoviny.sk) – Slalomárka Veronika Velez-Zuzulová získala ocenenie Tipos Športovec mesiaca január na Slovensku. Momentálne druhá žena slalomového poradia Svetového pohára sa stala najlepšou medzi slovenskými športovcami už po tretí raz. Predchádzajúce jej triumfy sa spájajú s marcom a novembrom 2015.

V ankete, ktorú pripravujú organizátori tradičnej slávnosti Športovec roka B&D s.r.o. a výsledky sa oznamujú v RTVS a partnerských médiách, získala Velez-Zuzulová prvenstvo za dve víťazstvá v slalomoch Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Flachau, ktoré dosiahla počas štyroch dní 12. januára a 15. januára. Pre Velez-Zuzulovú išlo o 22. a 23. pódiové umiestnenie v pretekoch SP a tretie, resp. štvrté víťazstvo v kariére. Pred double vo Flachau triumfovala aj v slalome v Semmeringu 2012 a tiež v mestských pretekoch v paralelnom slalome v Mníchove na Nový rok v 2013.

Tretím víťazstvom v mesačnom hodnotení sa Velez-Zuzulová dotiahla na cyklistu Petra Sagana, ktorý bol podľa športovej akadémie najlepší v mesiacoch máj, júl a september 2015. Anketu spustili v marci 2015.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter SaganVeronika Velez-Zuzulová