Velez-Zuzulová si po troch rokoch pripila zlatým šampanským

Veronika Velez Zuzulová
Radosť Veroniky Velez-Zuzulovej po triumfe v slalome Svetového pohára v rakúskom Flachau. Foto: SITA/AP

FLACHAU 13. januára (WebNoviny.sk) – Elitná slovenská slalomárka Veronika Velez-Zuzulová pije alkohol len veľmi výnimočne. Keď však vyhrá preteky Svetového pohára, musí. Samozrejme, že iba prípitkovo. Po víťaznom slalome vo Flachau v hoteli, kde bývali Zuzulovci a Vlhovci, sa približne 30 ľudí chcelo vyfotiť s Veronikou a jej veľkou trofejou, ale súčasťou minioslavy bol aj prípitok šampanským. Nie obyčajným, ale takým, v ktorom plávajú kúsky 24-karátového zlata.

Jej verný fanúšik Roma Kaliarik ju ním ponúkol pred vyše troma rokmi, keď prvýkrát triumfovala v pretekoch SP v rakúskom Semmeringu a vytiahol ho aj teraz. „Nosím ho so sebou na každé preteky, aby sme ho v prípade potreby mohli otvoriť. Som rád, že sme to teraz vo Flachau mohli urobiť a spolu si pripiť. Len čo však prídem domov, kupujem ďalšie šampanské, lebo v tejto sezóne je, zdá sa, možné všetko,“ povedal Kaliarik, ktorý pred 9 rokmi založil v Leviciach fanklub Veroniky, vtedy ešte len Zuzulovej bez druhého priezviska Velez.

Odvtedy s výnimkou zámorských i severských destinácií pravidelne nechýba v slalomových dejiskách Svetového pohára. „Tak toto si musím dať, ale len symbolicky, lebo v piatok mám preteky,“ reagovala utorková „nočná“ víťazka z Flachau zo zjavnou ambíciou uspieť aj v piatok.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Velez-Zuzulová