Varga si na Rely Dakar upevnil druhú pozíciu medzi štvorkolkármi, Svitko si polepšil a stúpol v celkovom poradí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Štefan Svitko
Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko. Foto: archívne, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský reprezentant Juraj Varga si v nedeľňajšej 2. etape upevnil druhú pozíciu v celkovej klasifikácii súťaže jazdcov na štvorkolkách na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii.

Rovnako ako v sobotu aj v nedeľu skončil v etape druhý za Brazílčanom Marcelom Madeirosom.

Svitko skončil v etape desiaty

Slovenský pretekár v nedeľu na lídra stratil 4:16 min a v celkovom poradí za ním zaostáva o 6:52 min. Tretí je Argentínčan Manuel Andújar o viac ako sedem minút za slovenským jazdcom.

V súťaži motocyklov si polepšil Štefan Svitko. V nedeľu ho klasifikovali na 10. priečke s mankom 11:39 min za Čiľanom Josém Ignaciom Florimom a v celkovom poradí sa posunul do druhej desiatky na 16. pozíciu so stratou 41:44 min na vedúceho Rossa Brancha z Botswany.

V súťaži automobilov v nedeľu dosiahol najlepší čas Francúz Stéphane Peterhansel, iba o 29 sekúnd za ním zaostal krajan Sébastien Loeb.

Sainz sa dostal na čelo poradia

Na čelo priebežného poradia sa dostal Španiel Carlos Sainz, ktorý v nedeľu finišoval ôsmy. Sainz vedie o necelé dve minúty pred domácim jazdcom Yazeedom Al Rahjim, tretí je Loeb.

Kamionistom zatiaľ vládne obhajca prvenstva Holanďan Janus van Kasteren, ktorý po piatkovom prológu a sobotňajšej 1. etape vyhral aj nedeľňajšiu druhú. V celkovom poradí vedie o takmer 13 minút pred Čechom Alešom Lopraisom.

V nedeľu jednotliví jazdci absolvovali 662 km, pričom 470 km bolo meraných. Na pondelok pre nich organizátori pripravili celkovo až 733 km, z nich bude 440 km meraných.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj VargaŠtefan Svitko