Juraj Varga je na Rely Dakar už druhý v hodnotení jazdcov na štvorkolkách, Svitko sa zamotal

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Juraj Varga
Slovenský štvorkolkový pretekár Juraj Varga. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Po piatej priečke v piatkovom prológu sa slovenský reprezentant Juraj Varga posunul v sobotu už na 2. pozíciu v celkovej klasifikácii súťaže jazdcov na štvorkolkách na prestížne Rely Dakar v Saudskej Arábii.

Sobotňajšia 1. etapa merala 532 km a obsahovala až 405 km meraných úsekov. Slovenský pretekár, ktorý vlani obsadil v celkovom poradí štvrté miesto, dosiahol v sobotu o 2:40 min horší čas ako Brazílčan Marcelo Madeiros.

Víťaz prológu skončil

V priebežne klasifikácii vedie práve Brazílčan o 2:36 min pred Vargom. Tretí je Argentínčan Manuel Andújar o takmer šesť minút za slovenským jazdcom.

Von z hry je už víťaz piatkového prológu Španiel Tosha Schareina, v súťaži pokračuje už len osem pretekárov z desiatich.

V súťaži motocyklov ďalší slovenský zástupca Štefan Svitko skončil v sobotu v tretej desiatke rovnako ako v pondelkovom prológu.

S mankom 42:10 min na víťazného Rossa Brancha z Botswany obsadil v 1. etape 25. pozíciu a v celkovom poradí je na 24. priečke so stratou 44:30 min práve na Brancha.

Svitko rátal s problémom

„Rátal som s tým, že to bude problém a na dvanástom kilometri som sa zamotal. Dôležité bolo, že som nespadol ako niekoľko iných jazdcov. Cítim sa dobre, čo je dôležité,“ uviedol Svitko po prvej etape vo videu, ktoré zdieľal na fejsbúku profil Stefan Svitko Fanclub.

Slovenský jazdec doplnil, že istý čas stratil, keď sa zastavil pri jazdcoch, ktorí mali pád. Verí však, že mu organizátori odrátajú nejaký čas.

V súťaži automobilov na čele hodnotenia sobotňajšej 1. etapy aktuálne figuruje Belgičan Guillame de Mevius, obhajca triumfu spred roka Katarčan Nasser Al-Attiyah na neho stratil takmer 25 minút.

Druhý je priebežne Španiel Carlos Sainz, ktorý za belgickým súperom zaostal o necelé dve minúty.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj VargaManuel AndújarMarcelo MadeirosŠtefan Svitko