Vallo odovzdal Cenu primátora Bratislavy, ocenil aj in memoriam hudobníka Žbirku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Cena primátora Bratislavy, Vallo

Primátor mesta Bratislava Matúš Vallo ocenil in memoriam hudobníka Miroslava Žbirku za mimoriadny prínos v hudbe, ktorá sprevádza celé generácie obyvateľov Bratislavy, kde zložil svoje prvé piesne. Cenu primátora Bratislavy 2022 v piatok odovzdal Vallo piatim jednotlivcom a jednému kolektívu, ktorí sú spätí s Bratislavou a v rámci svojho odboru sa zaslúžili o rozvoj mesta a jeho pozitívne zviditeľnenie.

Kandidátov na cenu vyberal primátor spolu so svojím poradným zborom. Ocenení laureáti získali grafiku Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára. Informovala o tom hovorkyňa mesta Bratislava Dagmar Schmucková v tlačovej správe.

„Cenu primátora vnímam najmä ako poďakovanie ľuďom, ktorí robia naše mesto lepším. Žijeme v ťažkých časoch a počet cien pre ľudí, ktorých prácu chcem vyzdvihnúť a oceniť, nestačí. Tí, ktorí ju však dostali, si zaslúžia naše poďakovanie a som rád, že môžem ich prínos vyzdvihnúť aj pred širokou verejnosťou. Súčasne sa chcem poďakovať aj všetkým kolegyniam a kolegom z magistrátu, starostkám a starostom, kolegom z mestských častí, ktorí robia všetko preto, aby naše mesto mohlo dobre fungovať,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Laureátmi Ceny primátora Bratislavy za rok 2022 sú Asociácia bratislavských vodáckych klubov za rozvoj a popularizáciu vodáckych športov a za aktivity s cieľom ochrany a rozvoja brehov Dunaja, epidemiologička Alexandra Bražinová za významnú spoluprácu s mestom v boji s pandémiou koronavírusu, bratislavský sprievodca a autor konceptu Palacinka Lacinka Zsolt Lehel, spisovateľ Tomáš Janovic, archeologička Jaroslava Schmidtová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexandra BražinováDagmar SchmuckováJaroslava SchmidtováMatúš ValloMiro ŽbirkaTomáš JanovicZsolt Lehel
Firmy a inštitúcie Asociácia bratislavských vodáckych klubov