Väčšina hospitalizovaných Britov nemá tretiu dávku vakcíny, premiér Johnson vyzval na očkovanie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Boris Johnson
Foto: archívne, SITA/AP

Až 90 percent Britov, ktorí sú v súčasnosti hospitalizovaní s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti, nie je zaočkovaných posilňujúcou dávkou vakcíny proti koronavírusu. Povedal to britský premiér Boris Johnson, ktorý obyvateľov krajiny vyzval, aby sa dali zaočkovať posilňujúcou dávkou. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac o téme: Koronavírus

Premiér uviedol, že treťou dávkou by sa ešte malo dať zaočkovať 2,4 milióna obyvateľov krajiny. „Variant koronavírusu omikron naďalej spôsobuje reálne problémy. Sme svedkami rastu počtu hospitalizácií,“ konštatoval predseda britskej vlády.

Britská Národná zdravotná služba (NHS) začala novú kampaň na očkovanie treťou dávkou v snahe chrániť viac ľudí pred rýchlo sa šíriacim variantom omikron. Ľuďom, ktorí sa ešte nedali zaočkovať treťou dávkou, NHS v nadchádzajúcich dňoch pošle 650-tisíc textových správ a 50-tisíc listov. Aspoň jednu dávku vakcíny v Británii doteraz dostalo zhruba 51 miliónov ľudí a viac ako 32 miliónov Britov dostalo posilňujúcu dávku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris Johnson
Firmy a inštitúcie NHS Národná zdravotná služba