V Tatrách pribudne 5-hviezdičkový hotel

Hotel Lomnica
Hotel Lomnica. Foto: Marek Hajkovský

Legendárny Hotel Lomnica bude od 1. decembra v novom šate. A to doslova. Nielenže sa pripravuje na príchod cisárskeho kráľovského páru, ale jeho služby dostanú nový rozmer v podobe 5-hviezdičkového štandardu kategorizovaného pre boutique hotely.

V čase, keď mnoho hotelierov nielen v Tatrách, ale na celom Slovensku zatvára svoje prevádzky a pozorne sleduje energetickú krízu a nepokojný stav vo svete, Hotel Lomnica, prezývaný aj „Prvá dáma Tatier“, napreduje. „S myšlienkou piatej hviezdy sme sa pohrávali už dlhšie, nakoľko od začiatku otvorenia hotela sme svoje služby smerovali k poskytovaniu najvyšších štandardov. Na druhej strane nás veľmi silno motivovali a presviedčali recenzie našich klientov, ich spätná väzba je pre nás veľmi dôležitá, a práve vďaka nim sme odvážne vstúpili do nového konceptu boutique hotela s 5-hviezdičkovými štandardmi. Samozrejme k tomu pristupujeme s pokorou a do určitej miery nás to zaväzuje byť ešte lepšími,“ hovorí riaditeľ hotela Peter Mudrý. Hotel Lomnica nie je súčasťou žiadnej hotelovej siete, preto jeho ambíciou nie je porovnávanie sa s najznámejšími a najluxusnejšími značkami. Svoje poslanie si zadefinoval jednoducho – pokračovať vo svojej 128-ročnej histórií a hodnotovom dedičstve predkov a v maximálnej možnej miere uspokojovať aj tie najnáročnejšie požiadavky hostí.

C marek hajkovsky foto restauracia sissi hl 2022.jpg
Foto: Marek Hajkovský

Boutique Hotel Lomnica*****

Charakteristickou črtou koncepcie boutique hotelov je tzv. „atmosféra hrejivého rodinného domova“. Typický je pôvod v historickej budove, dizajnový štýlový interiér s dobovými detailmi a vysoko individuálnym prístupom zo strany personálu. Boutique hotely sú menšie, do 100 izieb s intímnym prostredím, kvalitnou gastronómiou a jedinečným príbehom. „Ideovou myšlienkou boutique Hotela Lomnica je návrat k dedičstvu našich predkov, k historickým míľnikom, k tradíciám kultúry a k žitiu dobrého života založeného na hodnotách. Našich hostí chceme povzniesť z ich všedného života do sveta krásneho umenia, jedinečného prostredia pod Lomnickým štítom, dobovej architektúry, unikátnej gastronómie a úprimnej starostlivosti. V koncepcii sa vraciame späť do obdobia rakúsko-uhorskej monarchie na cisársky dvor, v ktorom vznikala aj identita Hotela Lomnica – Prvej dámy Tatier. Oslavujeme veľkolepú minulosť a nadväzujeme na monumentálnosť monarchie Rakúsko – Uhorska, ktorej sme boli kedysi súčasťou. Pozývame vás vstúpiť do príbehu cisárskeho páru Alžbety Bavorskej zvanej Sissi a jej životnej lásky Franza Jozefa. Ich stále živý odkaz je u nás zosobnený vo vášni k rakúsko-uhorskej gastronómii, v historických izbách, prekrásnej galerijnej zbierke, ako aj v našom Wellness centre Valéria,“ vymenúva P. Mudrý.

C marek hajkovsky foto hotel lomnica 2022_23.jpg
Foto: Marek Hajkovský

Boutique zážitky

Hotel Lomnica – najstarší tatranský hotel, otvorený pre verejnosť v roku 1894, je v súčasnosti známy kvalitnými službami a prvotriednym vybavením 66 izieb. Ponúka aj zážitkovú kulinársku gastronómiu v teplovzdušnom balóne, či degustačné večere v Reštaurácii Franz Josef. V interiéri hotela si môžete prezrieť rozsiahlu zbierku galerijných diel M. Medveckej, G. Malého, F. Hložníka, D. Skuteckého, J. Hálu, L. Mednyánszkeho a ďalších autorov, alebo si posedieť v štýlovom Clube 80 z čias anglických gentlemanov. Už 17. decembra bude hotel dejiskom mimoriadnej fashion show, s ktorou sa účastníci prenesú do honosného sveta módy a odievania obdobia renesancie, baroka a „zlatého veku“ druhej polovice 19. storočia. Budú svedkom odhalenia jedinečnej repliky korunovačných šiat cisárovnej Sissi, ako aj príbehu 12 výnimočných aristokratiek a ich reprezentatívnej dvorskej módy a dekoratívnych šperkov. Výstava šiat, prístupná nielen pre hostí, ale aj širokú verejnosť, potrvá do 7. januára 2023.

Viac na www.hotellomnica.sk

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom