V Tatranskom národnom parku odstraňujú škody po silných búrkach, opravy sa týkajú viacerých lokalít (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vysoké Tatry, TANAP
Tento článok pre vás načítala AI.

Vo Vysokých Tatrách odstraňujú škody, ktoré po sebe zanechali v uplynulých dňoch búrky. V stredu sa tam pracovníci Správy Tatranského národného parku (TANAP) pustili do opráv mostíkov, ale aj odstraňovania popadaných stromov.

V okolí Popradského plesa zreparovali drevnú lávku ponad Hincov potok, ktorú turisti míňajú počas cesty magistrálou medzi Štrbským a Popradským plesom, ako aj dva mostíky cez Ľadový potok vtekajúci do plesa zo Zlomiskovej doliny. Informovala o tom Správa TANAPu na sociálnej sieti.

Pracovníci národného parku z ochranného obvodu Vyšné Hágy odstraňovali aj vyvrátené kmene stromov, ktoré blokovali cestu na Popradské pleso. Zároveň opravili poškodené zábradlie na Symbolickom cintoríne a osadili tiež dve nové lavičky na brehu jazera.

V najbližších dňoch bude podľa Správy TANAPu nasledovať oprava nosnej konštrukcie dreveného premostenia na zimnom chodníku medzi Štrbským a Popradským plesom, ktorú poškodil vyvrátený strom. Nanovo chcú tiež postaviť postaviť mostík medzi Jazierkami lásky a niekdajším liečebným domom Helios, ktorý počas výdatných lejakov odniesla voda aj s časťou brehu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Správa TANAPu