V sobotu štartuje piaty ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sbot 2018 kalendar pretekov.jpg
Foto: ŠKODA AUTO Slovensko

BRATISLAVA 26. apríla 2018 (WBN/PR)

 • Prvým podujatím najvýznamnejšej série pretekov horských bicyklov na Slovensku je ŠKODA Svätojurský MTB maratón
 • ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 je otvorená všetkým fanúšikom horskej cyklistiky
 • Príťažlivý systém umožňuje získať ceny aj hobby cyklistom

ŠKODA Svätojurský MTB maratón je prvým podujatím, ktorým sa už túto sobotu, 28. apríla, začína piaty ročník série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018. Pretekári si v Svätom Jure pri Bratislave môžu vybrať z troch trás od 21 do 70 kilometrov, ktoré uspokoja začiatočníkov i náročných bajkerov.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR je séria šiestich pretekov, MTB maratónov, na území Slovenskej republiky. Podujatia sú otvorené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky. Pretekať môžu registrovaní cyklisti, MTB nadšenci z radov amatérov, aj deti. Pretekári súťažia v 11 kategóriách podľa veku i výkonnosti. Séria štartuje v apríli a končí sa v septembri. Na každých pretekoch série ŠKODA BIKE OPEN TOUR organizátori pripravia množstvo sprievodných akcií, súťaží a bohatý program pre celú rodinu. Séria sa tak stáva nielen miestom športových výkonov, ale aj trávenia príjemných chvíľ s rodinou či blízkymi v prírode. „Za štyri roky sa zo série ŠKODA BIKE OPEN TOUR stala prestížna súťaž horských cyklistov. V minulom roku súťažilo spolu 5 157 bajkerov z 22 krajín a popri tratiach ich povzbudzovalo vyše 17 000 divákov. Fanúšikovia horskej cyklistiky na každom podujatí vytvoria neuveriteľnú atmosféru,“ teší sa z rastúcej popularity série Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko, ktorá je generálnym partnerom celého seriálu pretekov.

Organizátori veria, že tomu nebude inak ani ŠKODA Svätojurskom MTB maratóne, ktorý je prvým podujatím tohtoročnej jubilejnej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Štart pretekov je už túto sobotu, 28. apríla 2018 vo Svätom Jure pri Bratislave. Na cyklistov čakajú menej náročné, rýchle trate. Vybrať si môžu z troch trás s dĺžkou od 21 do 70 kilometrov.

Diváci si okrem športových výkonov užijú aj množstvo zábavy, o ktorú sa v ŠKODA Village postará moderátor Tomaggio, ktorý si pre deti i dospelých pripravil množstvo súťaží. Deti sa môžu dosýta vyskákať na nafukovacom hrade so šmýkačkou, nechať si pomaľovať tvár, absolvovať cykloštafetu a tešiť sa z héliových balónikov.

Ceny pre víťazov a tombola aj pre hobby bajkerov

Víťazi každej kategórie jednotlivých maratónov v sérii ŠKODA BIKE OPEN TOUR získajú športové ceny značky ŠKODA. Zároveň všetci účastníci preteku budú zaradení do tomboly, v ktorej môžu vyhrať ďalšie hodnotné ceny, napríklad skladací ŠKODA bicykel stretchGO.

Vo finálnej tombole sa hrá o ďalšie hodnotné ceny. Podmienkou zaradenia do žrebovania finálnej tomboly je úspešné absolvovanie minimálne štyroch pretekov z celej série ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Na výhru v tombole má šancu každý hobby bajker.

Do celkového bodovania sa každému účastníkovi započítavajú štyri najlepšie výsledky z absolvovaných pretekov z celej ŠKODA BIKE OPEN TOUR série. Výsledné bodovanie série určí celkovo 33 víťazov v 11 kategóriách na prvých, druhých a tretích miestach.

Podrobnejšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.welovecycling.com, kde sa môžu aj registrovať.

Kalendár podujatí ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2018
Kalendár série
28. 4. 2018 ŠKODA Svätojurský MTB maratón
19. 5. 2018 ŠKODA Dohňany – Púchov Trophy
23. 6. 2018 AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly
27. 7. 2018 ŠKODA STUPAVA TROPHY
11. 8. 2018 ŠKODA Horal MTB maratón
 8. 9 .2018 ŠKODA Slovenský raj

 

Kategórie ŠKODA BIKE OPEN TOUR

 1. Kadeti 15 – 16 r.
 2. Juniori 17 – 18 r.
 3. Muži do 39 r.
 4. Muži 40 – 49 r.
 5. Muži 50 – 59 r.
 6. Muži 60 r. a viac
 7. Kadetky 15 – 16 r.
 8. Juniorky 17 – 18 r.
 9. Ženy 19 – 39 r.
 10. Ženy 40 – 49 r.
 11. Ženy 50 r. a viac.

ŠKODA a cyklistika

Spojenie cyklistiky so značkou ŠKODA siaha hlboko do minulosti, až ku vzniku samotnej automobilky. Bohatá úspešná história mladoboleslavskej automobilky sa začína písať v roku 1895, keď začala výrobu práve bicyklami. Od roku 2004 je ŠKODA partnerom a dodávateľom oficiálnych automobilov na najpopulárnejších cyklistických pretekoch sveta – Tour de France. Na legendárnej Tour zastrešuje aj jeden z dresov pre individuálne hodnotenie cyklistov – od roku 2004 bola partnerom bieleho dresu, od roku 2015 podporuje prestížny zelený dres. ŠKODA AUTO je oficiálnym partnerom zeleného dresu pre najlepších šprintérov aj na pretekoch okolo Španielska La Vuelta, ktoré podporuje od roku 2011.

ŠKODA je dlhodobým stabilným podporovateľom a partnerom aj slovenskej cyklistiky. Aktívne podporuje najväčšie domáce podujatie v cestnej cyklistike Okolo Slovenska a tiež zastrešuje sériu prestížnych horských maratónov ŠKODA BIKE OPEN TOUR. V roku 2015 sa ŠKODA stala novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24 Tour. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko zároveň sedem rokov podporovala cyklistu Petra Velitsa, ktorý počas svojej kariéry získal tri tituly majstra sveta v tímovej časovke a je jedným z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Škoda Auto