V SNS sú rôzne názory na to, či odísť alebo ostať v koalícii so Smerom-SD a Mostom-Híd

Predseda SNS Andrej Danko
Predseda SNS Andrej Danko SITA

BRATISLAVA 24. augusta (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok popoludní bude o situácii v koalícii najskôr rokovať poslanecký klub Slovenskej národnej strany (SNS) a následne aj predsedníctvo strany rozšírené o ministrov a poslancov.

Všetko je otvorené

Predseda poslaneckého klubu za SNS Tibor Bernaťák chce na štvrtkovom predsedníctve zodpovedne diskutovať.

„Všetko je otvorené,“ povedal. Či je odchod SNS z koalície stále jednou z možností pokračovania situácie, neodpovedal.  „V SNS sú však názory rôzne. Predseda Andrej Danko má podporu Predsedníctva SNS,“ uviedol s tým, že nevie, k čomu by odchod Danka pomohol.

Na predsedníctvo prídu aj poslanci a ministri za SNS. Na otázku, či budú poslanci za SNS jednotne hlasovať za koaličné návrhy zákonov Bernaťák odpovedal, že „zatiaľ sú súčasťou vládnej koalície“. Podľa neho SNS ešte nemá konkrétne meno na nového ministra školstva za Petra Plavčana.

Požiadavka sprísnenia majetkových priznaní, o ktorej v stredu informovala SNS, bola podľa Bernaťáka témou strany už počas predvolebnej kampane. Poslanec za SNS Anton Hrnko povedal, že svoj názor k súčasnej politickej situácii vo vláde vyjadrí až po skončení predsedníctva SNS. Momentálne považuje všetky otázky za hypotetické.

V poslaneckom klube SNS to vrie

Slovenská národná strana vypovedala 7. augusta Koaličnú zmluvu, minulý týždeň musel po výzve premiéra Roberta Fica abdikovať minister školstva Petera Plavčan (nominanta SNS).

Podľa Bernaťáka to po nútenej abdikácii Plavčana v poslaneckom klube vrie, pretože členovia klubu SNS podporili ministra práce Jána Richtera pri odvolávaní opozíciou v parlamente, aj keď s nevôľou. „Poslanci SNS sa však vtedy správali zodpovedne ku koalícii,“ konštatoval Bernaťák.

Predseda SNS Andrej Danko vypovedal pred dvoma týždňami Koaličnú zmluvu a žiada zmeny vo fungovaní koalície. Odvtedy sú vzťahy v koalícii napäté. Lídri koalície by sa mali stretnúť a rokovať o ďalšom spoločnom fungovaní v piatok.

 

 

 

 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoAnton HrnkoBéla BugárPeter PlavčanRobert FicoTibor Bernaťák
Firmy a inštitúcie Most-HídMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SRSMER-SDSNS Slovenská národná strana