V sledovaných kauzách je už 21 odsúdených, podľa Hamrana sú to takmer do bodky nominanti Ficových vlád (video)

Štefan Hamran
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. Foto: SITA/Diana Černáková
  • aktualizované 15. marca 2023, 12:53

V mediálne sledovaných korupčných kauzách je už odsúdených 21 osôb. Na tlačovej besede o tom v stredu informoval prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran. „Sú to takmer ‚do bodky‘ nominanti bývalých vlád Roberta Fica,“ skonštatoval Hamran.

Podľa Hamrana aj z tohto dôvodu čelia policajní vyšetrovatelia spochybňovaniu a zastrašovaniu zo strany predstaviteľov bývalej vládnej moci. Zdôraznil však, že chce vyslať signál všetkým, ktorí chcú zmariť boj za právny štát. „Bude sa bojovať do konca,“ vyhlásil policajný prezident.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hamran zároveň povedal, že expremiér Fico má pravdu, keď hovorí o podozreniach na manipuláciu trestných konaní. Tá sa však podľa neho nedeje na strane Národnej kriminálnej agentúry, ale naopak Úradu inšpekčnej služby. Ako príklad Hamran uviedol prepisy nahrávok vyšetrovateľa Pavla Ďurku a svedka Petra Petrova, na základe ktorých sú stíhaní vyšetrovatelia NAKA zo strany policajnej inšpekcie.

„Vypustili presné tú časť, ktorá zásadným spôsobom mení význam celej vety,“ povedal Hamran na adresu vyšetrovateľov inšpekcie.

Zároveň policajný prezident vyzval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby preveril postup svojich podriadených prokurátorov, ktorí dozorujú stíhanie vedené inšpekciou. „Tento stav sa naďalej nedá tolerovať,“ doplnil Hamran.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maroš ŽilinkaPavol ĎurkaPeter PetrovRobert FicoŠtefan Hamran
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraPolicajný zbor SRÚrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR