V šlágri kola rozhodol Kanaďan Asselin, triumf Žiliny a Popradu, Nové Zámky s hetrikom

Tipsport liga
Zľava v popredí: Peter Frühauf z HK Dukla Trenčín, Michal Kabáč z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Radek Dlouhý z HK Dukla Trenčín počas zápasu 30. kola hokejovej Tipsport ligy medzi HC´05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín. Banská Bystrica, 26. decembra 2017. Foto: SITA/Jakub Julény

NITRA 26. decembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry v utorok neuspeli v domácom stretnutí 30. kola Tipsport ligy, podľahli Žiline 3:5.

Hostia v úvodnej päťminútovke druhej tretiny otočili na 2:1 gólmi Tomáša Klimentu a Michala Švihálka, ale Nitra dokázala vďaka Matúšovi Raisovi v 28. min vyrovnať.

Ešte do konca tretiny sa však dokázal v 35. min presadiť Peter Húževka a tento gól žlto-zelených napokon bol víťazný, v záverečnej časti pridali hostia ďalšie dva, z nich jeden v oslabení. Žilina triumfovala po dvoch nezdaroch, Nitra prehrala druhý raz z ostatných troch duelov.

„Vojaci“ stihli otočiť duel

Majstrovská Banská Bystrica zdolala vedúci Trenčín 3:2. Stredoslováci viedli od 6. minúty gólom Tomáša Surového, no hosťujúci „vojaci“ ešte do prestávky stihli zlepenými gólmi Branka Radivojeviča a Jozefa Šveca otočiť na 2:1 vo svoj prospech.

Akim Aliu v 30. min vyrovnal a zdalo sa, že duel smeruje do predĺženia, ale tri a pol minúty pred sirénou tretej tretiny rozhodol kanadský krídelník domácich Guillaume Asselin. Banská Bystrica ťahá šnúru šiestich víťazstiev.

Východoslovenské derby so šiestimi gólmi

Hokejisti Popradu zvíťazili 4:2 vo východoslovenskom derby proti Košiciam. Úvodný gól strelil v 16. min domáci Dávid Buc a druhý pridal 18 sekúnd po začiatku druhej tretiny Andreas Štrauch.

Hosťujúci Jakub Suja 53 sekúnd po štarte tretej časti zápas zdramatizoval, no Radomír Heizer v 48. minúte zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov a Poprad si už záver duelu postrážil napriek ďalšiemu gólu Suju. Kamzíci zvíťazili v riadnom hracom čase v treťom stretnutí po sebe.

Liptáci využili presilovky

Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili 4:3 po predĺžení na ľade Liptovského Mikuláša. Blysol sa útočník hostí Eduard Šimun, ktorý zaznamenal všetky tri góly svojho tímu v riadnom hracom čase. Hostia priebežne viedli už 2:0, no domáci vyrovnali vďaka dvom využitým presilovkám.

Rozhodujúci gól dal 33 sekúnd pred koncom predĺženia Michal Novák. Nové Zámky zvíťazili tretí raz v rade a dostali sa pred svojho aktuálneho súpera na 8. miesto v tabuľke.

Pohodlné víťazstvo Zvolena

Hokejisti Zvolena zvíťazili v regionálnom súboji 5:2 nad Detvou. Druhý tím tabuľky si išiel v súboji s posledným po pohodlné víťazstvo, v 46. min po góle Tomáša Bokroša viedol už 4:0. Domáci sa však nevzdali a dvoma gólmi Miroslava Macejka a Edmunda Piačku v 50. min, ktoré delilo iba deväť sekúnd, znížili na 2:4. Záver si hráči spod Pustého hradu postrážili a poistku pridal sekundu pred koncom Rastislav Špirko.

Tipsport liga 2017/2018 – 30. kolo

• utorok:

HK Nitra – MsHK Doxxbet Žilina 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)
Góly: 20. M. Slovák (trestné strieľanie), 28. Rais (Krištof), 57. M. Paulovič (Krištof, Mezei) – 22. Klimenta (Handlovský, T. Pospíšil), 26. Švihálek (Stupka, Mendrej), 35. Húževka (Váňa), 51. M. Tvrdoň (Handlovský), 55. Rogoň
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše M. Versteeg (Nitra) 10 min za hrubosť, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Kubuš, Fridrich – Výleta, Gegáň, 2 779 divákov

Nitra: M. Laco – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Rýgl, Michal Pupák, Korím – M. Paulovič, Krištof, Rzavský – Macík, M. Slovák, Blackwater – Kovacs, J. Ručkay, J. Šiška – Fominych, Timotej Šille, Csányi
Žilina: T. Tomek – L. Kozák, Juraško, Martin Mazanec, Poulin, Mendrej, Chaloupka, Michal Roman, Meliško – Klimenta, Handlovský, T. Pospíšil – M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Holovič, Stupka – Váňa, Húževka, Rogoň

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Góly: 6. T. Surový (Brittain, Hrnka), 30. Aliu (Giľák, Asselin), 57. Asselin (Giľák, Faille) – 16. Radivojevič (T. Varga, Ölvecký), 17. J. Švec (Sojčík, R. Dlouhý)
Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Stano – Synek, Rojík, 2 841 divákov

Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, Aliu, Sedlák, M. Róth, Košecký – Hrnka, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Gabor
Trenčín: Hiadlovský – Pač, Frühauf, Holenda, Cebák, Bohunický, Adam Themár, L. Ďurkech – Radivojevič, Ölvecký, T. Varga – Marcel Hossa, Bulík, Bezúch – Sojčík, – O. Mikula, R. Dlouhý, Sojčík – J. Švec, J. Pardavý ml. – Špankovič

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 16. Buc (Svitana, D. Brejčák), 31. Štrauch (Dinda), 48. Heizer (Mc Dowell, D. Brejčák), 57. Abdul (D. Bondra, Dinda) – 41. Suja (Šedivý), 52. Suja (Jenčík)
Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Martin Dudáš (Košice), 5+DKZ, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Krajčík, Gajan , 3 268 divákov

Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, P. König, Dinda, Ježek, Krempaský – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, Lichanec – D. Bondra, Vartovník, Abdul – Vašaš, Bjalončík, Hvila – Matúš Paločko
Košice: Habal – Čížek, B. Kessel, Šedivý, Dudáš, Michalčin, Pulli – Suja, Marek Hovorka, Kafka – Šoltés, Pacan, Spilar – Jenčík, Boltun, Hričina – Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma – Koch

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC Nové Zámky 3:4 po predĺžení (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)
Góly: 33. Langhammer (R. Suchý, Kurali), 34. Števuliak (J. Tabaček, Langhammer), 52. Rudolf Huna (M. Sukeľ, B. Rapáč) – 6. Šimun (Zbořil, Saulietis), 27. Šimun (Saulietis, Zbořil), 37. Šimun, 65. M. Novák (Š. Novotný, Lantoši)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina – Bogdaň, M. Kollár, 1000 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Pacalaj, Gründling, Kurali, R. Suchý, J. Tabaček, Mezovský, Nádašdi, M. Moravčík – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Piatka, A. Laco – Kriška, M. Sukeľ, J. Sukeľ – Žiak, Lištiak, Vybiral
Nové Zámky: Baroš (60. Foltán) – Látal, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, Milan Hruška, Vidovič, Šimek – Lantoši, Š. Novotný, Cetkovský – Zbořil, Šimun, Saulietis – Gratton, V. Škoda, Lorraine – Hřebejk, R. Varga, Fábry

HC 07 Orin Detva – HKM Zvolen 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Góly: 50. Milý (Macejko, Žilka), 50. Piačka (Videlka, Murček) – 16. Coffman (J. Kováčik, Obdržálek), 40. Andersons (V. Fekiač), 44. Šišovský (Michal Chovan, Špirko), 46. T. Bokroš (Matis, Kytnár), 60. Špirko (Michal Chovan, Hraško)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše Abramov (Detva) 10 min za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Müllner – Korba, Jobbágy, 1215 divákov

Detva: Hackett – Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Utkin – Ščurko, Surovka, J. Tibenský – Milý, Matúš Chovan, Žilka – Videlka, Gašpar, Piačka – M. Surový, Murček, Abramov
Zvolen: M. Šimko – Hraško, Drgoň, Ross, J. Kováčik, Ťavoda, T. Bokroš, Andersons, Wharton – Michal Chovan, Špirko, Šišovský – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Síkela, Kytnár, Matis – V. Fekiač, L. Jurík, Martin Ďaloga

Viac k osobe Dávid BucMarcel HossaMarek HovorkaMichal ChovanRastislav ŠpirkoRudolf Huna
Firmy a inštitúcie FC NitraHC '05 iClinic Banská BystricaHC KošiceHK Dukla TrenčínHK PopradMHC Mikron Nové ZámkyMHK 32 Liptovský MikulášMsHK DOXXbet Žilina