V Ružomberku horela lakovňa, hasičom sa oheň podarilo dostať pod kontrolu po niekoľkých hodinách

Ruzomberok.jpg
Požiar lakovne na Korytnickej ceste sa hasičom podarilo dostať pod kontrolu. Foto: www.facebook.com

Takmer dve desiatky profesionálnych hasičov spoločne s dobrovoľnými hasičmi od skorého rána zasahujú pri požiari lakovne v podniku na výrobu oceľových kontajnerov na Korytnickej ceste v Ružomberku. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Michal Kypus, hasičom sa už požiar podarilo dostať pod kontrolu.

Hasičom požiar ohlásili krátko pred 4:15, po príchode na miesto zistili, že horí jednopodlažná budova lakovne, v blízkosti ktorej sa nachádza skladová hala a ubytovňa.

„Hasiči oheň hasili pomocou výškovej techniky, vodu zabezpečovali z miestnej hydrantovej siete a kyvadlovou dopravou z Hasičskej stanice v Ružomberku. Momentálne na mieste stále zasahujú a požiar sa im podarilo dostať pod kontrolu,“ priblížil zásah Kypus.

Podľa jeho slov bola susedná výrobná hala skontrolovaná termokamerou bez zaznamenania zvýšenej teploty. Pre zistenie príčiny vzniku požiaru bol na miesto privolaný zisťovateľ príčin požiarov, o udalosti vyrozumeli zástupcov odboru krízového riadenia Okresného úradu v Ružomberku a Okresného úradu v Žiline, mesta Ružomberok a miestneho vodárenského podniku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Kypus
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor