V Rusku horela rafinéria, druhá hlási dronovú aktivitu a „masívny útok“ na pohraničí si vyžiadal aj ľudský život

Vojna, Ukrajina, Rusko
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 31. mája, 12:40

V ruskom Krasnodarskom kraji vypukol požiar v ropnej rafinérii, ktorý sa už podarilo uhasiť. Gubernátor kraja Veniamin Kondratiev na komunikačnej platforme Telegram povedal, že oheň vypukol po možnom útoku bezpilotným lietadlom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V rafinérii Afipskij podľa gubernátora horela jedna z jednotiek na destiláciu palivového oleja a nevyžiadalo si to obete. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Drony nad ďalšou rafinériou

Aj druhá ruská ropná rafinéria v Krasnodarskom kraji hlási dronovú aktivitu. Operačné veliteľstvo v regióne tvrdí, že dron ráno havaroval v závode Iľskij, ale nespôsobil škody na infraštruktúre. Na spadnutom drone nastal riadený výbuch, dodalo. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Oba závody sa nachádzajú približne 80 kilometrov východne od čiernomorského prístavu Novorossijsk, ktorý je jednou z najdôležitejších ruských brán na export ropy.

Útok na mesto Šebekino

„Masívny útok“ na mesto Šebekino hlási aj gubernátor Belgorodskej oblasti Viačeslav Gladkov, podľa ktorého sú štyria ľudia zranení. Ostreľovanie podľa jeho slov poškodilo osem bytových domov, štyri rodinné domy, školu a dve administratívne budovy.

Deti zo Šebekina a pohraničného mesta Grajvoron evakuujú do Voroneža, povedal Gladkov. Gubernátor oblasti, ktorá hraničí s Ukrajinou, už v utorok hlásil desiatky ukrajinských útokov a pri jednom podľa jeho slov zomrel človek a dvaja utrpeli zranenia. CNN pripomína, že jeho tvrdenia sa nedali nezávisle overiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viačeslav Gladkov