V prípade smrti malého Ajlana odsúdili dvoch prevádzačov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fotky mŕtveho chlapčeka pobúrili svet
Emotívne zábery s mŕtvym Ajlanom ležiacim na pláži a s tureckým policajtom nesúcim jeho bezvládne telo vyvolali v stredu na sociálnych sieťach vlnu súcitu i pobúrenia. Foto: SITA/AP

Ankara 4. marca (WebNoviny.sk) – V prípade smrti trojročného sýrskeho utečenca Ajlana Kurdího a štyroch ďalších ľudí pôjdu dvaja sýrski prevádzači do väzenia na 50 mesiacov (štyri roky a dva mesiace). Rozhodol o tom turecký súd, informovala dnes turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.

Snímka Ajlanovho nehybného telíčka, ako leží na tureckej pláži tvárou dole, vyburcovala svetovú verejnosť a upozornila ju na utečeneckú krízu, názorne dokladajúc rozsah utrpenia migrantov, pripomenula tlačová agentúra AP.

Obrazom: Fotky mŕtveho chlapčeka pobúrili svet

Turecký súd odsúdil oboch Sýrčanov za pašovanie ľudí, ale zbavil ich obvinenia, že zavinili úmyselne svojou nedbanlivosťou smrť chlapca a ďalších štyroch ľudí.

Keď sa počas plavby z tureckého Bodrumu na grécky ostrov Kos potopil vlani čln s utečencami, zahynuli okrem Ajlana aj jeho brat Galip a matka oboch chlapcov. Vďaka uvedenej snímke venovali médiá veľkú pozornosť osudu tejto rodiny, z ktorej prežil iba otec.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať