V Prahe sa uskutoční prvé stretnutie Európskeho politického spoločenstva, pozvaná je Ukrajina aj Veľká Británia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Európska únia, vlajky
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ukrajina, Spojené kráľovstvo a ďalšie európske štáty dostali formálnu pozvánku na prvé stretnutie Európskeho politického spoločenstva. To sa uskutoční 6. októbra v Prahe. Informuje o tom televízia CNN s odvolaním sa na predstaviteľa Európskej únie.

Európske politické spoločenstvo podľa jeho slov predstavuje platformu pre politickú koordináciu európskych krajín naprieč kontinentom. Cieľom stretnutia je podporiť „politický dialóg a spoluprácu pri riešení otázok spoločného záujmu s cieľom posilniť bezpečnosť, stabilitu a prosperitu európskeho kontinentu“.

Samit, ktorý bude pozostávať z niekoľkých diskusií, by sa mal venovať témam ako mier a bezpečnosť, energie, klíma, ekonomická situácia, migrácia a mobilita. Spoločenstvo nenahradí súčasné inštitúcie a zatiaľ neplánuje vytvárať nové, dodal predstaviteľ.

Pozvanie dostali všetky členské štáty Európskej únie, krajiny Európskeho združenia voľného obchodu – Nórsko, Lichtenštajnsko, Island a Švajčiarsko, ako aj Albánsko, Arménsko, Azerbajdžan, Bosna a Hercegovina, Severné Macedónsko, Turecko, Srbsko a spomenuté Spojené kráľovstvo a Ukrajina.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Európska únia