V Nitre sa po prázdninách rozbehne čistenie verejných priestorov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Karcher_drazovce 1074.jpg
Foto: Kärcher

V programe „Kärcher – upracme si spolu“ sa spojili občianski aktivisti, mesto aj firma.

Vďaka spolupráci mesta Nitra, Nitrianskej komunitnej nadácie, spoločnosti Kärcher a dobrovoľníkov z viacerých občianskych iniciatív odštartovali koncom leta práce v grantovom programe „Kärcher – upracme si spolu.“ V rámci prvého ročníka grantového programu bolo podporených 5 verejnoprospešných projektov, ktoré sú zamerané na vyčistenie a revitalizáciu verejných priestorov.

Medzi podporenými organizáciami sú občianske združenia Šport Osveta Kultúra a STORM, zástupcovia občanov z iniciatívy Na Hájoch nám záleží a Oprava a vyčistenie Multifunkčného ihriska Nitra-Kynek a Občianske združenie Pre Dražovce.

Grant_odovzdavanie_0088.jpg
Foto: Kärcher

Práve v Dražovciach sa už v auguste začali prvé aktivity. Pridaná hodnota programu spočíva v nefinančnej pomoci firmy Kärcher, ktorá zdarma pomôže vyčistiť  verejný priestor prostredníctvom profesionálnej techniky.

„Pilotný ročník „Kärcher – upracme si spolu“ sa z nášho pohľadu stretol s veľmi zaujímavou odozvou obyvateľov Nitry. Dostali sme viacero zaujímavých projektov, z ktorých je cítiť, že obyvateľom Nitry na svojom okolí záleží. Osobitne si vážime, že v hodnotiacom procese sme mohli zohľadniť aj potreby vedenia mesta, ktoré je partnerom celého projektu. Už teraz sa tešíme na čisté priestory, za ktorými budú stáť naše profesionálne čistiace postupy a technológie, rovnako ako ľudia z jednotlivých komunít. Spoločnosť Kärcher je celosvetový líder v oblasti čistiacich riešení. Naše technológie našli svoje využitie pri čistení významných pamiatok svetového kultúrneho dedičstva aj pri bežnej údržbe miest, ktoré majú ľudia radi a kde trávia voľný čas. Je dobré, že sa k týmto miestam do konca roka pridá aj pätica verejných priestorov v Nitre.

Sme tiež veľmi radi, že sme v Nitrianskej komunitnej nadácii našli partnera, ktorý má dôveru obyvateľov mesta a prostredníctvom ktorého sa nám podarilo identifikovať naozaj zaujímavé projekty. Verím, že sa  naša spolupráca v Nitre stane tradíciou. Radi tiež ponúkneme podobnú spoluprácu ďalším slovenským mestám a krajom“, hovorí Andrej Árendáš, konateľ spoločnosti KÄRCHER Slovakia.

Karcher_drazovce 1044.jpg
Foto: Kärcher

Všetky projekty, ktoré získali podporu Kärcher nájdete na https://nkn.sk/images/dokumenty/anotacie-podporenych-projektov/anotacie-karcher-2021.pdf

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Karcher