V jazere pri Úhornej našli po viac ako týždni pátrania telo muža

Polícia, utopenie, prevrátený čln
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Po viac ako týždni hľadania našli v jazere pri Úhornej (okr. Gelnica) telo 47-ročného muža, ktorý bol naposledy pri jazere videný 2. júla. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová.

Pátranie dlho neprinášalo úspechy

Ihneď po prijatí oznámenia sa rozbehla rozsiahla pátracia akcia, do ktorej boli okrem gelnických, rožňavských a krompašských hasičov a hasičských potápačov zapojení aj príslušníci Policajného zboru, avšak aj napriek enormnej snahe sa hľadaného muža v sobotu do večerných hodín nájsť nepodarilo.

Pátranie pokračovalo aj v nasledujúcich dňoch, k hasičom a hasičským potápačom sa pridali muži zo Záchrannej brigády v Humennom a kynológovia z Horskej záchrannej služby. Hoci nasadenie a odhodlanie bolo veľké, prvé dni pátrania neprinášali úspechy.

Telo muža našli až pomocou sonaru

V pondelok sa pátracia rodina rozrástla o špeciálnu kynologickú záchrannú službu, ktorí prišli nezvestného muža hľadať pomocou sonaru. Výsledok vzájomnej spolupráce v utorok krátko popoludní priniesol výsledok.

Telo 47-ročného Róberta, ktorý zmizol vo vodách jazera, sa po hodinách hľadania v nepriaznivých podmienkach predsa len podarilo nájsť.

Potápači z košického pohotovostného útvaru muža vytiahli nad hladinu. Gelnickí policajti začali trestné stíhanie pre usmrtenie. Čo v tomto prípade spôsobilo, že muž zmizol v jazerných vodách, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom