V dvojhrách na US Open sa ako prvé slovenské trio predstavia Rybáriková, Kužmová a Lacko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viktória Kužmová
Slovenská tenistka Viktória Kužmová Foto: archívne, SITA/AP

NEW YORK 26. augusta (WebNoviny.sk) – Magdaléna Rybáriková, Viktória Kužmová a Lukáš Lacko sa predstavia už v pondelok – úvodný hrací deň hlavných súťaží dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny US Open v New Yorku (celková dotácia 53 000 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Ako prvá vstúpi do diania vo Flushing Medows Magdaléna Rybáriková. Nasadená tridsaťjednotka ženskej dvojhry si na úvod programu na dvorci číslo 8 po 17.00 h SELČ zmeria sily s Číňankou Čchiang Wang. Súboj Viktórie Kužmovej s bývalou svetovou jednotkou a dvojnásobnou finalistkou z New Yorku Viktoriou Azarenkovou zaradili organizátori ako jeden z ťahákov na úvod večerného bloku na Štadíóne Louisa Armstronga o 1.00 h SELČ.

V pondelok figuruje v programe 1. kola aj jediný slovenský mužský zástupca Lukáš Lacko. Jeho zápas proti Kanaďanovi Vasekovi Pospisilovi, potomkovi emigrantov z bývalého Československa, zaradili ako štvrtý na dvorec číslo 4 so začiatkom približne po 22.00 h SELČ.

Zostávajúce slovenskú duo v hlavnej súťaži dvojhry na US Open Dominika Cibulková a Karolína Schmiedlová v pondelok do bojov nezasiahne.

US Open

  • pondelkový program Slovákov (začiatky sú v SELČ):

Dvojhra žien – 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR-31) – Čchiang Wang (Čína) – prvý zápas na dvorci číslo 8, začiatok o 17.10 h
Viktória Kužmová (SR) – Viktoria Azarenková (Biel.) – Štadíón Louisa Armstronga, prvý zápas večerného programu, začiatok o 1.00 h

Dvojhra mužov – 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) – Vasek Pospisil (Kan.) – štvrtý zápas na dvorci číslo 4, začiatok približne po 22.00 h

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominika CibulkováKarolína SchmiedlováLukáš LackoMagdaléna RybárikováViktoria AzarenkováViktória Kužmová