V Číne neodvysielajú víkendové zápasy Premier League, nechcú ukazovať gestá na podporu Ukrajiny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ukrajina, premier league
Premier League sa rozhodla podporiť Ukrajinu pri všetkých zápasoch víkendového 28. kola. Foto: SITA/AP

V Číne sa nebudú vysielať víkendové zápasy anglickej futbalovej Premier League. Podľa informácií BBC majiteľovi práv prekáža akcia na podporu Ukrajiny, ktorú anglická súťaž naplánovala. Čína je jedna z krajín, ktorá s Ruskom udržiava dobré vzťahy aj po začiatku vojenskej agresie na Ukrajine.

Dôkazom je aj nedávne stretnutie ruského prezidenta Vladimira Putina so svojím čínskym náprotivkom Si Ťin-pchingom. Spoločne sa zúčastnili aj na slávnostnom otvorení zimných olympijských hier v Pekingu 2022.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Čínski vysielatelia sa už k podobnému kroku rozhodli v roku 2019, keď z programu vyradili duel Arsenal – Manchester City. Vtedajší stredopoliar Arsenalu Mesut Özil totiž upozornil na prenasledovanie menšiny Ujgurov v Číne, ktoré Peking dodnes odmieta.

Premier League sa rozhodla podporiť Ukrajinu pri všetkých zápasoch víkendového 28. kola. Urobia tak kluby, hráči a kapitáni všetkých dvadsiatich tímov nastúpia s páskami v ukrajinských farbách. Pred úvodným výkopom vyzvú hráči, tréneri a rozhodcovia všetkých fanúšikov na štadiónoch k spoločnému gestu solidarity. Svetelné tabule budú informovať o slogane: „Futbal drží spolu!“ so žlto-modrým pozadím.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať