V Česku sa zrazilo auto s vlakom, zahynul aj chlapec (†13)

Zrážka auta a vlaku
Zrážka vlaku a auta na železničnom priecestí v obci Podvysoká v okrese Čadca. Pri prejazde priecestím nevenoval 52-ročný vodič Citroënu dostatočnú pozornosť šoférovaniu, prehliadol červené svetlá so zvukovým znamením a vošiel na priecestie. Z jeho ľavej strany v smere od Čadce do Turzovky prichádzal osobný motorový vozeň riadený 55-ročným rušňovodičom. Foto: SITA/KR PZ Žilina

PRAHA 14. augusta (WEBNOVINY) – Kolízia osobného motorového vozidla s manipulačným vlakom na nechránenom železničnom priecestí pri Ostrožskej Novej Vsi neďaleko Uherského Hradišťa si v piatok vyžiadala dve obete, ďalší dvaja pasažieri z osobného vozidla vyviazli so zraneniami.

Spomínané železničné priecestie v Zlínskom kraji je bez semaforov i závor, je označené iba výstražnými krížmi. Vodič motorového vozidla, 38-ročný muž, zrejme blížiaci sa vlak prehliadol, za čo zaplatil životom nielen on, ale aj jeho 13-ročný spolujazdec.

Informácie priniesol internetový server Novinky.cz s odvolaním sa na hovorcov českej železničnej inšpekcie a polície, Martina Drápala a Milenu Šabatovú. Dvaja deväťroční chlapci, ktorí sedeli v čase nehody na zadnom sedadle osobného automobilu, skončili so zraneniami v nemocniciach v Uherskom Hradišti a v Brne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom