V bydlisku prokurátora Lipšica bola nahlásená bomba

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Daniel Lipšic
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto: SITA - koláž WBN.

V mieste bydliska špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica bola v piatok nahlásená prítomnosť výbušniny. Uviedol to na sociálnej sieti s tým, že celý bytový dom musel byť evakuovaný.

„Týmto sa ospravedlňujem susedom, ktorí túto situáciu trpezlivo znášali,“ napísal Lipšic.

Nenávistné prejavy nemajú hranicu

Nenávistné prejavy zo strany niektorých obvinených, podozrivých, ich obhajcov a politikov nemajú podľa neho žiadnu hranicu.

Chápem, že kombinácia strachu a pomsty odbúrava akékoľvek zábrany. Tieto prejavy zjavne vyvolávajú u niektorých ľudí potrebu svoju nenávisť prejaviť aj navonok. Nahlásenie výbušniny môže byť ešte menej agresívny spôsob ventilácie nenávisti, ktorá je podnecovaná vo verejnom priestore,“ skonštatoval Lipšic.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V práci ich to neovplyvní

V tejto súvislosti špeciálny prokurátor vyzýva, aby z útokov na jeho osobu vynechali jeho najbližších, teda manželku a deti.

„Zároveň ubezpečujem všetkých, že podobné incidenty mňa, ani mojich kolegov na Úrade špeciálnej prokuratúry, nijako neovplyvnia v našej práci, a ani v našom cieli – aby Slovensko bolo krajinou, kde nikto nestojí nad zákonom. Celý svoj profesný život som presvedčený, že za tento cieľ sa oplatí bojovať,“ dodal Lipšic.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Daniel Lipšic
Firmy a inštitúcie Úrad špeciálnej prokuratúry