Útočník, ktorý zrážal ľudí v Charlottesville, v minulosti týral svoju telesne postihnutú matku

James Alex Fields
Útočník James Alex Fields Jr.,druhý zľava, zrážal ľúdi na aute počas protestu. Foto: archívne, SITA/AP

CHARLOTTESVILLE 15. augusta (WebNoviny.sk) – Útočníka, ktorý cez víkend opakovane narážal autom do účastníkov antirasistickej demonštrácie v Charlottesville, v minulosti zadržali za to, že svoju matku ohrozoval nožom a vyhrážal sa jej.

Pri vyčíňaní na demonštrácii zabil dvadsaťročný James Alex Fields jednu ženu a ďalším 19 ľuďom spôsobil zranenia. Jeho matka Samantha Bloom, ktorá je telesne postihnutá a pripútaná na invalidný vozík, ho v minulosti viackrát nahlásila na polícii, píše s odvolaním sa na sprístupnené záznamy z policajnej linky 911 agentúra AP.

Jeden z prípadov sa stal v roku 2011, keď Fields svoju matku udrel do hlavy a zamkol ju v kúpeľni po tom, ako ho kritizovala, že príliš veľa času trávi hraním počítačových hier.

Podľa Fieldsovho bývalého učiteľa Dereka Weimera bol útočník z Charlottesville priemerným študentom, ale veľmi sa zaujímal o vojenskú históriu, Adolfa Hitlera a nacistické Nemecko. Podľa jeho slov mal „hlboko zakorenené radikálne názory na rasu“. V mladosti mu diagnostikovali schizofréniu, na ktorú sa liečil.

Jeho bývalý spolužiak sa americkým médiám zveril aj s tým, že keď boli v roku 2015 na školskom výlete vo viacerých európskych krajinách, o Francúzoch sa Fields vyjadroval ako o menejcennom národe, ale na návštevu Nemecka sa tešil a hovoril o tejto krajine ako o svojej „domovine“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom