Úspešných 25 hodín kopania 11tok v Jablonci

Rekordmani Jablonec
rekordmani Jablonec

BRATISLAVA 21. júna (WBN/PR) – Za 25 hodín kopania 11tok sa rekordmanom podarilo kopnúť 7653 penált a pokusu sa zúčastnilo 174 ľudí. Rekord začal pár minút pred dvnanástou hodinou v sobotu 19. júna a skončil v nedeľu 20. júna tesne pred 13:00. Za OZ Koráb prevzal z rúk komisára slovenských rekordov Romana Farkaša koordinátor projektu „Rekordy pre deti“ – Dalibor Ludvig. Suma zo zakúpených 11tok je 730€ a bude venovaná pre Mládežnícky dom v Jablonci, ktorý bude slúžiť deťom a mládeži v obci.

Počas víkendu, toto nebol jediný rekord, ktorý padol. V rámci spestrenia programu pre účastníkov penaltového maratónu prebehol pokus o netradičný rekord v disciplíne: Najviac nadhodov kotúčika wc papiera jednou nohou. Najšikovnejší bol Martin Mercek z Jablonca, ktorému sa podarilo 51 nadhodov, a tak i jeho meno je zapísané v Knihe slovenských rekordov.

Tretím rekordmanom jabloneckého víkendu sa stal 4,5 ročný chlapec Daren Olaf Ludvig z Bratislavy, ktorý svoje hobby pretavil do rekordu v oblasti dobrá pamäť, keď si zapamätal z 97 existujúcich liniek bratislavskej MHD až 75 liniek, pričom každej vedel pomenovať jej dve konečné zastávky.

„Rekordy pre deti“ svojim vystúpením bez nároku na honorár podporili: moderátor Maroš Szalay, Fragile, Denis Lacho, Ebony Company, Janesession, Charlie Clubber, Michal Gečevsky, Martin Žák (divadlo Agapé), módnou prehliadkou i Q production a taktiež šikovní footbagisti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom