Ako urobiť lepšie fotky s iPhonom? Vyskúšaj tieto tipy a triky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Iphone_pixabay 2.jpg
pixabay.com

iPhonový foťák/kamera bol dlho považovaný za najlepší zo smartfónových fotoaparátov v priemysle. Napriek tomu je v ponuke niekoľko funkcií na editovanie fotografií, napríklad iOS 8 ponúka na prácu s fotografiami a videami niekoľko vychytávok.

V rekordnom čase si môžeš nastaviť expozíciu a čo najlepšie upraviť špecifické svetelné prvky. Tu je niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu tieto nové nástroje využiť.

Použi pri natáčaní/fotení time lapse, ktorý kladie dôraz na zmeny v priebehu času. Časové oneskorenie funguje najlepšie vtedy, keď sa drží kamera bez pohybu dlhší čas.

Uprav expozíciu kliknutím na obraz a posunutím „jazdca“. Môžeš tak rozjasniť objekt, ktorý sa nachádza v tmavom prostredí. Po zvýšení expozície uvidíš objekt jasnejšie a farebnejšie.

Dolaď zafarbenie fotografií pomocou editačných funkcií v iOS 8. Môžeš si presne vybrať, aké svetlé alebo matné farby budú na tvojich obrázkoch. Vyber si fotku, ktorú chceš a potom klikni na ikonku kruhu v dolnej časti obrazovky.

Iphone_pixabay 3.jpg
pixabay.com

Fotografie si môžeš podľa ľubovôle aj osvetliť. Otvor fotku, ktorú chceš upraviť, a klikni na tlačidlo Upraviť/Edit v hornej časti obrazovky a potom klikni na to isté okrúhle tlačidlo.

Jednoducho upravíš aj tiene na čiernobielej fotografii. Nielenže môžeš zmeniť fotografie do čiernej a bielej, ale môžeš určiť aj to, ktoré oblasti majú byť tmavšie ako iné.

Využi časovač v iOS 8. Po kliknutí na ikonku s hodinami môžeš zvoliť nastavenie časovača na 3 alebo 10 sekúnd.

Stiahni si kamerovú aplikáciu určenú pre iOS 8. Napríklad s appkou Litely si môžeš vyberať z viacerých filtrov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie IPhone