Unikátny projekt TROJLÍSTOK sa postará o zdravie detí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bez názvu
Zľava: zakladatelia systému finančnej pomoci Dobrý anjel Igor Brossmann a Andrej Kiska Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – Už pol roka môžu rodičia zabezpečiť svojim deťom špičkovú lekársku starostlivosť. „Naším snom je, aby mal každý rodič istotu, že ak to bude jeho dieťa potrebovať, bude mať zabezpečenú tú najlepšiu starostlivosť a špičkovú liečbu,“ povedal iniciátor neziskového projektu TROJLÍSTOK Andrej Kiska. Pred štyrmi rokmi založil Systém DOBRÝ ANJEL a úspešne pomáha chorým deťom a ich rodinám.

TROJLÍSTOK, program špičkovej doplnkovej lekárskej starostlivosti pre deti, je svojim charakterom na Slovensku unikátny. Funguje na báze dlhodobého členstva, pre pomoc deťom zastrešuje najlepších detských odborných lekárov, informoval Kiska. Ak si rodičia nevedia dať sami rady, pomôže im nonstop detský lekár na telefóne. V prípade, že si nie sú istí liečbou, ktorú ich dieťaťu stanovil odborný lekár, môžu si ju nechať posúdiť špičkovému špecialistovi. A v prípade najzávažnejších diagnóz TROJLÍSTOK zorganizuje a uhradí operáciu dieťaťa v špičkovej detskej nemocnici v Hamburgu.

Andrej Kiska chce svojím novým projektom chrániť zdravé deti, aby ich život nepoznal toľké útrapy ako život detí z „Anjela“. „Pri práci v DOBROM ANJELOVI sa zblízka stretávam s utrpením detí a veľkými obavami rodičov o ich zdravie. Z praxe viem, že slovenské zdravotníctvo, žiaľ, nie vždy dokáže poskytnúť deťom v zápase s chorobou starostlivosť na európskej úrovni. Preto som inicioval založenie TROJLÍSTKA“, spresnil dôvody svojho rozhodnutia Kiska.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Kiska