Ukrajinskí športovci zvažujú možnosť súťažiť s Rusmi a Bielorusmi na kvalifikačných podujatiach na OH 2024

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Olympijské hry
Paríž usporiada Olympijské hry 2024. Foto: ilustračné, SITA/AP

Ukrajina zvažuje účasť svojich športovcov na všetkých kvalifikačných súťažiach na budúcoročné olympijské hry v Paríži, aj keď sa na nich zúčastnia pod neutrálnou vlajkou reprezentanti Ruska a Bieloruska.

Prebiehajú rokovania

Ako uviedol web Ukrajinská pravda, podľa ministra športu Vadyma Hutcajta momentálne prebiehajú rokovania s národnými športovými federáciami.

„Rusko a Bielorusko ako oficiálne krajiny nebudú na olympijských hrách. A teraz sme už začali diskusiu o možnosti, že ak Rusko a Bielorusko nebudú na olympijských hrách, naši športovci by sa mohli zúčastniť na všetkých kvalifikačných súťažiach na olympijské hry, ktoré sa budú konať v Paríži v roku 2024,“ vyhlásil Hutcajt.

Bez vlajky a symbolov

Niekdajší šermiar a zlatý medailista z OH 1992 v Barcelone na objasňujúcu otázku, či Ukrajina môže povoliť športovcom zúčastniť sa na podujatiach s Rusmi a Bielorusmi, ktorí budú vystupovať pod neutrálnou vlajkou, odvetil: „Momentálne zvažujeme túto otázku. Vedieme diskusie s našimi celoukrajinskými federáciami a s našimi športovcami.“

Hutcajt zdôraznil, že Ukrajina sa snažila zabrániť účasti Ruska a Bieloruska na olympijských hrách a dosiahla to: „Vlajka a iné symboly Ruska a Bieloruska tam nebudú. Čo sa týka účasti našich športovcov, momentálne zvažujeme, vedieme diskusiu, každý deň si túto otázku vyjasňujeme so všetkými prezidentmi federácií a v blízkej budúcnosti spoznáme naše spoločné rozhodnutie.“

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať