Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili hoax o blackoute vo Washingtone zariadenom vládou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Donald Trump
Administratíva prezidenta Trumpa čelí občianskym nepokojom po smrti Afroameričana Georgea Floyda zavinenej políciou. Foto: ilustračné, SITA/AP

Twitter zrušil stovky účtov, ktoré šírili tvrdenia o „blackoute“ vo Washingtone, ku ktorému však nikdy nedošlo. V súvislosti so súčasnými rozsiahlymi občianskymi nepokojmi v USA sa objavili tisícky tweetov s hashtagom #DCBlackout, podľa ktorých vláda zablokovala komunikácie v hlavnom meste, aby ochromila protesty.

Pre tieto tvrdenia však neexistujú žiadne dôkazy. Twitter tiež uviedol, ze zrušil účet, ktorý sa vydával za protestnú skupinu a podnecoval k násiliu.

Tvrdenia o odstavení internetovej a telefonickej komunikácie s hashtagom #DCBlackout kolovali na Twitteri v pondelok v noci, pričom ich retweetovali milióny používateľov. Avšak reportéri pokrývajúci udalosti nezaznamenali žiadne takéto problémy.

Hovorca Twitteru v tejto súvislosti uviedol, že sociálna sieť „zrušila stovky spamovacích účtov“, ktoré používali #DCBlackout, pričom to zdôvodnil politikou spoločnosti zameranou proti manipuláciám a spamom.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Twitter