Turecko je pre EÚ strategickým partnerom, podľa Brockovej musia spoločne kontrolovať migráciu

Brocková
Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Ingrid Brocková. Foto: www.facebook.com

Turecko je podľa štátnej tajomníčky rezortu zahraničia Ingrid Brockovej strategickým partnerom Európskej únie na jej južnej hranici.

Ako v tlačovej správe informovalo ministerstvo, skonštatovala to na zasadnutí ministrov zahraničných vecí krajín Vyšehradskej štvorky a Turecka, ktoré sa v utorok 21. decembra konalo v Budapešti. Témami stretnutia boli bezpečnostná situácia a migrácia s dôrazom na dianie v Afganistane.

„Migráciu považujeme za spoločnú tému Turecka a Európskej únie. Naším cieľom je kontrolovať migráciu v regióne a nájsť riešenie, ako eliminovať rastúce toky migrantov,“ povedala Brocková. Zároveň uviedla, že Turecko môže zohrať konštruktívnu úlohu pri riešení politickej krízy v Bosne a Hercegovine.

„Slovenská republika podporuje integračné snahy krajín na západnom Balkáne, ku ktorým je nevyhnutné prejsť náročnými transformačnými procesmi. Sme pripravení aj naďalej zdieľať naše skúsenosti z prístupového procesu s našimi partnermi,“ dodala Brocková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ingrid Brocková
Firmy a inštitúcie Európska úniaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR