Trnavský kraj spúšťa projekt participatívneho rozpočtu, občania v ňom rozhodnú o rozdelení peňazí

peniaze, rozdelenie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

TRNAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Trnavský samosprávny kraj spúšťa projekt participatívneho rozpočtu. V prvom ročníku budú môcť obyvatelia kraja rozhodovať o rozdelení čiastky 250 000 eur na komunitné projekty, napríklad v oblasti kultúry, športu, úprav verejných priestranstiev alebo v sociálnej sfére.

Kraj v tejto súvislosti pripravil sériu verejných stretnutí, na ktorých chce záujemcom o podporu projektu poskytnúť všetky informácie o postupe pri podávaní žiadosti o peniaze z participatívneho rozpočtu.

Prvé z verejných stretnutí bude v utorok v Skalici, ďalšie budú v Šaštíne – Strážach, Senici, Piešťanoch, Hlohovci, Galante, Seredi, Dunajskej Strede, Šamoríne, Boleráze. Záverečné stretnutia k participatívnemu rozpočtu budú 6. februára v Trnave a 7. februára vo Veľkom Mederi.

O podpore jednotlivých projektov občanov, občianskych združení alebo neziskových organizácií bude rozhodovať deliberácia, teda hodnotenie podľa vopred stanovených kritérií, ako aj elektronické hlasovanie obyvateľov Trnavského kraja nad 15 rokov.

Deliberačné fóra pre jednotlivé okresy budú zložené z jedného krajského poslanca, dvoch pracovníkov Úradu Trnavského samosprávneho kraja a dvoch zástupcov občianskej verejnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie TTSK Trnavský samosprávny kraj (VÚC)