Trnavskí hasiči zasahovali pri výbuchu v krbe, zranenia utrpeli dve deti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
požiar, hasiči
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Hasiči z Trnavy zasahovali na Štedrý deň v Malženiciach, kde pri zakurovaní v krbe došlo k výbuchu a rozbitiu skla na krbových dvierkach. Zranenie pri tom utrpeli dve deti.

„Maloletým osobám bola poskytnutá predlekárska prvá pomoc a následne boli odovzdané záchrannej zdravotnej službe, ktorá ich previezla do zdravotníckeho zariadenia,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Lenka Košťálová. K požiaru v tomto prípade nedošlo.

V sobotu 25. decembra hasiči zasahovali v Hlohovci, kde v bytovom dome na Ulici SNP horelo v kúpeľni jedného z bytov. Pri požiari sa zranila jedna osoba, výška škody dosiahla 5000 eur. V nedeľu, na druhý sviatok vianočný, sa v rodinnom dome v Hlohovci dve osoby nadýchali oxidu uhoľnatého.

Hasiči im podľa Košťálovej poskytli predlekársku prvú pomoc a následne ich odovzdali do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby. Kachle, cez ktoré nebezpečná látka unikala, odstavili od plynu. Rodinu poučili o nutnosti vykonania revízie vykurovacieho telesa servisným technikom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Košťálová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborZZS Zdravotná záchranná služba