Tréner Ramsay musí urobiť zmenu v zostave na Nemecký pohár, Grmana vyradilo z hry zranenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Mário Grman
Zľava: Brankár Jakub Štěpánek a hráč Mário Grman v drese HC Slovan Bratislava. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay spolu so zväzovým prezidentom a generálnym manažérom Miroslavom Šatanom bude musieť pred pondelkovým zrazom národného tímu urobiť zmenu v zostave. Slovákov v závere nasledujúceho týždňa čaká prvá tohtosezónna turnajová previerka, v Krefelde sa predstaví na turnaji o Nemecký pohár.

Už teraz je isté, že z pôvodnej nominácie isto hrať nebude obranca Mário Grman, beka fínskeho tímu SaiPa Lappeenranta vyradilo z hry svalové zranenie. „Lekár povedal, že mám natrhnutý zadný stehenný sval na dvadsať percent. Smola. Stalo sa to v zápase, do konca chýbala minúta a noha mi vbehla nejako zle do ľadu a vytočila sa mi. Pocítil som bolesť. Lekár povedal, že budem mimo štyri až šesť týždňov, ale ja verím, že sa doliečim o niečo skôr,“ cituje Mária Grmana facebook spoločnosti AA Sports Management, ktorá 22-ročného rodáka z Topoľčian zastupuje.

Zraz reprezentácie SR je naplánovaný na pondelok 4. novembra v Bratislave. V Krefelde absolvujú Slováci od 7. do 10. novembra tri súboje – proti Švajčiarom, olympijskému výberu Ruska a domácim Nemcom. Najskúsenejšími hráčmi v nominácii sú obranca Marek Ďaloga a útočník Marcel Haščák, obaja doteraz odohrali za slovenskú reprezentáciu po 89 zápasov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Craig RamsayMarcel HaščákMarek ĎalogaMário GrmanMiroslav Šatan