Tréner Hucko abdikoval, trnavský Spartak povedú asistenti

Ivan Hucko
Jediným dôvodom, prečo sa Ivan Hucko rozhodol rezignovať na post trénera Trnavy je, aby mužstvo v záverečných zápasoch jarnej časti dostalo nový impulz a zabojovalo o vytýčený cieľ tejto sezóny. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 21. apríla (WebNoviny.sk) – Tréner Ivan Hucko ukončil pôsobenie v slovenskom futbalovom klube FC Spartak Trnava, naposledy viedol mužstvo pri stredajšej podvečernej prehre na bratislavských Pasienkoch s domácim ŠK Slovan (1:4) v stretnutí 28. kola Fortuna ligy. Informáciu priniesla oficiálna internetová stránka „andelov“.

Hucko uviedol aj dôvod svojho rozhodnutia

Päťdesiatjedenročný Hucko (nar. 3. januára 1965) sa na štvrtkovej predpoludňajšej pozápasovej porade trénerov s vedením klubu rozhodol abdikovať na pozíciu hlavného kormidelníka trnavského mužstva.

Predstavitelia vedenia Spartaka jeho rezignáciu prijali a v zostávajúcich piatich zápasoch v jarnej časti tejto sezóny povedú trnavský tím jeho doterajší asistenti Miroslav Karhan, Martin Rusňák a Pavel Kamesch. Spomenutá trojica na čele s bývalým slovenským reprezentantom Karhanom bude viesť už najbližší zápas Spartaka v 29. kole Fortuna ligy v nedeľu 24. apríla proti Žiline.

„Áno, túto informáciu môžem potvrdiť. Na štvrtkovej porade som sa rozhodol abdikovať a skončiť v pozícii hlavného trénera v Trnave. Jediným dôvodom, prečo som sa tak rozhodol, je, aby mužstvo v záverečných zápasoch jarnej časti dostalo nový impulz a zabojovalo o vytýčený cieľ tejto sezóny,“ vyjadril sa na klubovom webe Spartaka Ivan Hucko.

Trnavčania môžu ešte zabojovať o pohárovú Európu

Trnavčanom aktuálne patrí piata pozícia v tabuľke. Maximom, ktoré môžu v tejto sezóne ešte dosiahnuť, je tretia priečka, na ktorej momentálne figuruje Spartak Myjava (má o päť bodov viac než Trnava).

Mužstvo zo „slovenského Ríma“ teda ešte môže zabojovať o prienik do pohárovej Európy. Vedenie klubu odmietlo bližšie špecifikovať ciele pre zostávajúcu časť tejto sezóny. „K situácii sa v tejto chvíli nebudeme ďalej vyjadrovať,“ povedal generálny manažér FC Spartak Trnava Viktor Blažek.

Rodák z Bratislavy Hucko bol šéfom realizačného tímu FC Spartak Trnava od začiatku septembra 2015 (od 8. kola Fortuna ligy), keď nahradil Juraja Jarábka (skončil po 6. kole) a následne aj dočasne povereného lodivoda „andelov“ Branislava Mráza (viedol trnavský tím len v dueli 7. kola).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan HuckoMiroslav Karhan
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava