Tréner Hapal musel urobiť zmenu v nominácii a stále verí, že príde aj Lobotka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
FUTBAL: Stretnutie pred zápasom Slovensko - Írsko
Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal počas tlačovej konferencie na štadióne NTC v Senci pred futbalovým zápasom Európskej ligy UEFA 2020/21 medzi Slovensko - Írsko. Senec, 4. október 2020.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal musel pred trojicou októbrových súťažných duelov urobiť zmenu v nominácii. Ide o reakciu na zdravotný stav útočníka Michala Ďuriša. Hráča cyperskej Omonie Nikózia v tíme nahradil Pavol Šafranko z rumunského klubu Sepsi OSK. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

„Michal utrpel otras mozgu a lekári mu odporučili ani nesadať do lietadla. Nominovali sme teda Paľa Šafranka, ktorý ma odohraných dosť zápasov,“ prezradil hlavný kouč Hapal.

Kormidelník slovenskej reprezentácie musí riešiť aj problémy s hráčmi v inom smere. Koronavírus totiž skomplikoval príchod stredopoliara Stanislava Lobotku z talianskeho SSC Neapol či obrancu Ľubomíra Šatku z Poľska. „Ľubo Šatka bol v Poznani v kontakte s nakazenou osobou a nechcem riskovať, v tomto prípade riešime tiež náhradu,“ informoval Hapal a pridal aj správy o Lobotkovi: „Stano je stále v Neapole, no ja verím, že príde, keďže bol dvakrát negatívny. Ešte ho čaká jeden test.“

Slováci v októbri odohrajú až tri súťažné zápasy. Už vo štvrtok 8. októbra ich v Bratislave čaká duel semifinále baráže o postup na ME proti Írom, potom 11. a 14. októbra absolvuje slovenský tím súboje Ligy národov v Škótsku a doma proti výberu Izraela.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Pavel Hapal