Tour de France 2020 (18. etapa): Sagan bol až za Trentinom, rýchlostnú prémiu vyhral Bennett (video+foto)

France Cycling Tour de France
Slovenský cyklista Peter Sagan končí v Bora-Hangsrohe. Foto: Archívne, Christophe Petit-Tesson/Pool via AP
  • aktualizované 17. septembra 17:20

Vo štvrtok sa na Tour de France 2020 išla 18. etapa, ktorá bola poslednou horskou v tomto ročníku a jej víťazom sa stal Michal Kwiatkowski, ktorý prišiel do cieľa spoločne s kolegom z tímu Ineos Richardom Carapazom. Tretí finišoval Wout Van Aert (Jumbo Visma). Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) skončil na 84. mieste so stratou takmer 29 minút na víťaza.

Tour de France 2020: program, výsledky, profily etáp

Na ceste z Méribel do La Roche sur Foron (175 km) museli cyklisti prekonať päť kategorizovaných stúpaní, z toho jedno najvyššej „hors catégorie“ (Montée du Plateau des Gliéres: 6 km, priemer 11,2 percenta), ďalšie dve prvej kategórie.

Rýchlostná prémia bola hneď po štarte na 14. kilometri v Aime. Plných dvadsať bodov zobral Sam Bennett (Deceuninck – Quick Step), trojnásobný majster sveta Sagan bol až tretí za Matteom Trentinom (CCC).

Írsky rýchlik tak má na čele súťaže o zelený dres už 298 bodov, žilinský rodák ich má 246 a tretí Trentin 235. Výraznú stratu na Bennetta nabral Sagan v 10. etape po treste za nebezpečnú jazdu v špurte o triumf, kde „odstrčil“ Wouta Van Aerta (Jumbo Visma).