Tieto strany by išli do parlamentu. Koho budete voliť vy?

Slovensko parlament
Podľa prieskumu by sa na parlamentných voľbách určite zúčastnilo 31,5 percenta opýtaných a ďalších 21 percent by sa ich skôr zúčastnilo. Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 7. februára (WebNoviny.sk) – Ak by boli parlamentné voľby na prelome januára a februára, najväčšiu podporu voličov by získala strana Smer-SD s 35,7 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robila od 20. januára do 4. februára agentúra Phoenix Research online.

Prieskum robili na vzorke 1010 respondentov, ktorí z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania a národnosti reprezentujú populáciu vo veku nad 18 rokov. Na druhom mieste je strana Sieť so 14,2 percenta hlasov, nasleduje SNS (7,2 percenta), Most-Híd (7 percent), KDH (6,6 percenta) a OĽANO-NOVA (5,7 percenta). Do parlamentu by sa dostala aj strana SaS s 5,1 percenta hlasov. Ktorej strane alebo hnutiu by dali svoj hlas zatiaľ nevie 7,6 percenta respondentov. Pred bránami parlamentu by skončili strany SMK, SDKÚ-DS či KSS.

Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo 58,1 percenta respondentov. Nezúčastnilo by sa na nich 22,7 percenta opýtaných, 19,2 percenta respondentov na otázku nevedelo odpovedať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom