Termín pojednávania so sudcom Michalom Trubanom stále nie je známy, v apríli sa zrušil pre pandémiu

Súd, pojednávanie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Termín ústneho pojednávania v súvislosti s disciplinárnym konaním voči sudcovi Michalovi Trubanovi nie je vytýčený. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady Veronika Müller. Predseda Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ján Hrubala a šéf Súdnej rady SR Ján Mazák 20. októbra 2020 informovali o podaní návrhu na disciplinárne stíhanie sudcu ŠTS Michala Trubana.

Dôvodom je rozhodovanie sudcu vo veci väzby obvineného Norberta Bödöra. V tejto súvislosti mu nevyčítajú samotné rozhodnutie o nevzatí obvineného do väzby, ale fakt, že sa nenamietol pre možnú zaujatosť.

Posledný nariadený termín disciplinárneho pojednávania v tejto veci bol v apríli 2021. Ten zrušili na základe žiadosti obhajcu sudcu a z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19. Ako však Müller zdôraznila, disciplinárne veci budú od 1. augusta v kompetencii Najvyššieho správneho súdu SR.

Ján Hrubala a Ján Mazák sudcovi vyčítajú, že pri rozhodovaní o väzbe pre Norberta Bödöra nevyslovil svoju zaujatosť a neodobral sa z prípadu. Bola mu totiž známa výpoveď svedka Mareka K., ktorý vypovedal o ďalšej podozrivej osobe v tomto konaní. Išlo o advokáta Jána Gajana, ktorý mal mať kontakty so sudcom Michalom Trubanom, ktorý bol vo veci vybavujúcim sudcom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jan gJán HrubalaJán MazákMichal Truban (sudca)Norbert BödörVeronika Müller
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SRŠpecializovaný trestný súd SRSúdna rada SR